ساخت باتری با قابلیت شارژ بسیار سریع

ساخت باتری با قابلیت شارژ بسیار سریع

به گزارش اسمارت كاور محققان هلندی با استفاده از اكسید تنگستن نیوبیوم و جایگزین كردن آن به جای گرافیت در باتری های لیتیومی موفق به ساخت باتری هایی با قابلیت شارژ بسیار سریع شده اند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، این پژوهشگران با بررسی نحوه تبادل لیتیوم در میان دو الکترود، باتری های جدیدی طراحی نموده اند که دارای مجراهایی پرظرفیت برای جریان یافتن حجم بیشتری از یون های لیتیومی است و از این طریق می توان ظرفیت ذخیره سازی باتری های مورد اشاره را هم افزایش داد.
اکسید تنگستن نیوبیوم که در این باتری ها به جای گرافیت مورد استفاده قرار گرفته، جریان یافتن یون های لیتیوم را با حجم و شدت بیشتر تسهیل می کند. اکسید تنگستن نیوبیوم جهت استفاده در باتری های جدید ابتدا به شدت گرما داده می شود تا بتوان از آن برای تولید نانوذرات جدید استفاده نمود.
این نانوذرات روند هدایت یون های لیتیوم را تسهیل می کنند. البته طراحی فعلی این باتری ها جهت استفاده در محصولاتی مانند خودرو های برقی که به مقدار زیادی انرژی نیاز دارند، مناسب نمی باشد. اما پیشبینی می شود در آینده با تغییراتی در طراحی، باتری های مذکور با اتومبیل های برقی هم سازگار شوند.


منبع:

1399/07/08
13:35:37
5.0 / 5
1490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد