ابداع چكمه های رباتیك برای لمس بهتر دنیای واقعیت مجازی

ابداع چكمه های رباتیك برای لمس بهتر دنیای واقعیت مجازی

به گزارش اسمارت كاور یك جفت چكمه رباتیك جدید امكان دارد آینده رابط كاربری دنیای واقعیت مجازی(VR) باشد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک شرکت به نام "Ekto VR" با ابداع یک جفت چکمه رباتیک معروف به "Ecto One" به کاربران اجازه می دهد بدون اینکه در اتاق به صورت واقعی حرکت کنند و گام بردارند، در محیط واقعیت مجازی راه بروند.
این شرکت می گوید چکمه های "Ekto VR" طی دو تا چهار سال آینده وارد بازار خواهند شد.
این چکمه های جدید رباتیک به پوشندگان این امکان را می دهد تا در حالیکه به هیچ رشته یا تسمه ای متصل نیستند و در یک مکان فیزیکی ثابت هستند، در محیط واقعیت مجازی حرکت کنند و مانور دهند.
این چکمه ها از مواد الیاف کربنی ساخته شده اند که شرکت سازنده ادعا می کند سبک است. این چکمه ها از سنسورهای ثبت حرکت موجود در عینک ها یا هدست های واقعیت مجازی HTC Vive استفاده می نمایند.
در زیر این دستگاه دو صفحه گردان وجود دارد که می توانند هنگام حرکت در دنیای مجازی همراه با حرکت کاربر بچرخند و هنگامی که کاربر قدم بر می دارد، یک سری چرخ پای وی را به عقب بر می گردانند و احساس راه رفتن بدون حرکت واقعی را برای کاربر ایجاد می کنند.
این دستگاه برای اطمینان از عدم لغزش و افتادن کاربر در حالت ایستاده از ترمز استفاده می نماید. با این وجود، اشکالاتی در این دستگاه جدید وجود دارد. کاربران علاوه بر پاهای خود مجبورند مقدار زیادی وسایل مربوط به واقعیت مجازی را به سر خود ببندند که سبب می شود کاربران احساس کنند داخل یک کنترل کننده ایکس باکس هستند.
علاوه بر این، عملکرد کاربر با این چکمه ها کند و همراه با احتیاط فراوان است. این در شرایطی است که غالباً باید واکنش طبیعی کاربران به تحولات درون محیط VR شامل خم شدن برای پنهان شدن یا حتی خزیدن روی زمین، فوری باشد که با وجود اتصال چکمه و کلاه به بدن کاربر، تبدیل به کاری دشوار می شود.1399/07/10
19:27:16
5.0 / 5
1514
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد