با تلاش دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست صورت می گیرد

توسعه آزمایش ارزان كووید 19 كه مردم بتوانند هر روز خویش را چك كنند

توسعه آزمایش ارزان كووید 19 كه مردم بتوانند هر روز خویش را چك كنند

به گزارش اسمارت كاور آزمایشی به نام ˮSTOPCovidˮ در مدت زمان ۳۰ دقیقه تا یك ساعت با دقت ۹۳ نتیجه آزمایش مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ را نشان داده است كه به قول سازندگان می تواند آنقدر ارزان باشد كه مردم هر روز خویش را آزمایش نمایند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آزمایش تشخیص کووید-۱۹ قسمت مهمی در ایمن نگه داشتن افراد و پیشگیری از شیوع کروناویروس است. اما انجام این کار اغلب فرایند پیچیده ای دارد و هزینه بر است.
حالا یک آزمایش جدید توسط دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) نوید یک آزمایش بسیار ارزان و موثر را می دهد که افراد به صورت بالقوه می توانند هر روز آنرا انجام دهند.
محققان موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد به همراه همکارانشان در دانشگاه واشنگتن، مرکز تحقیقات سرطان "فرد هاچینسون"، بیمارستان "بریگام اند ویمنز" و موسسه "راگون"، یک روش تشخیصی مبتنی بر فناوری ویرایش ژن معروف به "کریسپر"(CRISPR) برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ طراحی نموده اند که "STOPCovid" نام دارد و می تواند در مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت نتیجه را عیان کند.
"عمر ابودایه" از محققان MIT که در زمینه تشخیص بیماری ها کار می کند، اظهار داشت: ما به آزمایش سریع نیاز داریم تا افراد بتوانند هر روز خویش را آزمایش نمایند و این روند سریع شیوع بیماری را کاهش دهیم.
محققان آزمایش "STOPCovid" را بر روی ۴۰۲ بیمار آزمایش کردند که ۲۰۲ نمونه مثبت بودند و ۲۰۰ مورد منفی شدند و دریافتند که این تست ۹۳ درصد موارد مثبت را که توسط آزمایش PCR برای کووید-۱۹ تعیین شده است، شناسایی کرده است.
علاوه بر این، این آزمایش به آسانی انجام می شود و نیازی به تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی ندارد.
هدف محققان از توسعه این آزمایش این است که به سادگی در مطب پزشکان، داروخانه ها، خانه های سالمندان و مدارس صورت گیرد.
"جولیا جونگ" از محققان این مطالعه اظهار داشت: ما "STOPCovid" را توسعه دادیم تا همه کارها در یک مرحله صورت گیرد و منظور از یک مرحله این است که این آزمایش به صورت بالقوه نیازی به هیچ کارشناس و متخصصی برای انجام ندارد.
این تیم در حال آزمایش "STOPCovid" با نمونه های بزاق برای ساده سازی بیشتر روند کار است.
"فنگ ژانگ"، محقق ارشد این مطالعه می گوید: هدف این است که این آزمایش به سادگی قابل استفاده و حساس باشد تا بتوانیم به سرعت و در کمترین زمان ممکن تشخیص دهیم که آیا کسی ناقل و حامل کروناویروس است یا نه.
منبع:

1399/07/13
21:57:16
5.0 / 5
1558
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد