از سوی معاونت علمی؛

۲۳ كارگزار صادرات فناوری در ۱۸ كشور فعال شدند

۲۳ كارگزار صادرات فناوری در ۱۸ كشور فعال شدند

به گزارش اسمارت كاور معاون دفتر توسعه كسب و كار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی ۲۳ كارگزار صادراتی در ۱۸ كشور برای صادرات محصولات دانش بنیان، یافتن شریك تجاری و بازاریابی اطلاع داد.مسعود حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است که اینها ۳ بازوی اجرایی و تسهیل کننده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: این مرکز شرکت های دانش بنیان را شناسایی و در جهت فرآیند صادراتی شرکت های دانش بنیان به شرکت ها خدمات عرضه می دهد.
وی تصریح کرد: راه اندازی ۲۳ کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در روند رشد صادرات دانش بنیان در ایران بشمار می رود. این ۲۰ کارگزار در بیشتر از ۱۸ کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها عرضه می شود که بتوانند در آن کشور محصولات خویش را عرضه کنند.
معاون کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است، عنوان کرد: ۳ کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، ۲ کارگزار صادراتی در روسیه، ۲ کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، ۲ کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از جانب معاونت علمی مستقر هستند.
حافظی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان درصدی از مبلغی را که باید برای دریافت این تسهیلات از جانب کارگزاران پرداخت کنند از مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری دریافت می کنند.
وی با اشاره به سایر خدماتی که شرکت ها از کارگزاران صادراتی دریافت می کنند، اظهار داشت: تحقیقات بازار، ثبت محصول، دریافت استاندارد، گرفتن شریک تجاری، عرضه تسهیلات برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور و… همچون این خدمات محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: همچنین، توسط بعضی از این کارگزاران، نمایشگاه های دائمی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشورهای هدف بوجود آمده است.

1399/07/16
14:19:01
5.0 / 5
1385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد