ربات ها، فرصتی برای رونق اقتصادی یا جایگزینی برای افراد؟

ربات ها، فرصتی برای رونق اقتصادی یا جایگزینی برای افراد؟

خراسان رضوی محققان اعتقاد دارند كه ربات ها برای بیكار كردن افراد ایجاد نشدند بلكه می توانند به رونق اقتصادی كمك كنند.


به نقل از نیوز، در ماه های اخیر، نگرانی ها درباره تأثیر بیماری همه گیر بر اقتصاد افزایش یافته و خبرهایی درباره جایگزینی ربات ها به جای افراد هم به گوش می رسد.
نگرانی از اینکه امکان دارد ربات ها، جایگزین افراد شوند، ترسی در دنیای مدرن نیست. حدود ۵۰۰ سال پیش، ملکه الیزابت حق ثبت اختراع ماشین بافندگی خودکار را از ویلیام لی نپذیرفت، چونکه بر این باور بود که دختران جوان بدون حامی، درآمد خویش را از بافندگی به دست می آورند و با این اختراع، آنان از کار بیکار می شوند. درک این ترس ها، بخصوص با عنایت به سطح بالای بیکاری و عدم اطمینان عمومی آسان است.
بااین حال، محققان معتقدند که موارد مثبت و طولانی مدت برای خودکارسازی و پتانسیل تحول آن در مشاغل مختلف کشورها ازجمله در انگلستان وجود دارد.
انقلاب رباتیک در تولید در قرن بیستم، بهره وری را ۵۰ برابر افزایش داد، به این مفهوم که تا سال ۲۰۰۰ یک نفر در تولید می توانست کار ۵۰ نفر را به دست گیرد. از طرفی، این دوره اولیه امکان دارد شوم به نظر برسد، اما روش خوش بینانه هم برای فکر کردن در مورد این روند وجود دارد که بیان می کند این روش باعث از بین رفتن مشاغل نخواهد شد.
مجهز سازی به دستگاه های خودکار، فرصتی بزرگ برای مشاغل بخصوص در این شرایط و دوران دشوار می باشد.
خودکارسازی به ایجاد توانایی اضافی به کارکنان کمک می نماید تا شرکت، سودآوری و رشد را حفظ کند. آنچه در قرن گذشته در مورد تولید صادق بود، حالا در مورد خدمات هم صادق است. کسب وکار با یک دوره تغییر تصاعدی روبرو شده است.
آنچه هم اکنون متفاوت می باشد، این است که مشاغل برای معرفی این توانایی ها، دیگر نیازی به داشتن یک گروه فنی پیچیده ندارند. در عوض، حتی افراد بدون آموزش یا سابقه نرم افزاری، می توانند به کارکنان دیجیتال که سبب پیشرفت کسب وکارمی شوند، دسترسی پیدا کنند. کارکنان می توانند توسط هر کاربر تجاری برای انجام هر فعالیتی، از خودکار کردن کارهای اساسی مانند پردازش پرداخت تا کارهای پیچیده تر آموزش فرا گیرند.
آنچه هم اکنون، خودکارسازی هوشمند را تسریع می کند این است که این فناوری با کمک کارکنان دیجیتال با سیستم های موجود سازگار شده است. این بدان معناست که هر شرکتی می تواند به جعبه ابزار گسترده ای از بهترین فن آوری های پیشرفته، مانند الگوریتم های یادگیری ماشین که توسط کارکنان دیجیتال مستقر در سیستم های موجود فعال می شود، دسترسی پیدا کند.
بنابراین، بیشتر از اینکه درباره این مورد فکر کنید که آیا ربات ها مشاغل را از بین می برند، این سوال ایجاد می شود که آیا از این زمان اختلال، استفاده می کنید تا درباره شرکت و توانایی های آن، متفاوت فکر کنید. کارکنان اضافی دیجیتال، چه کاری می توانند انجام دهند و رشد اقتصادی را بالا برند و یا اینکه مانند الیزابت به بافندگی خود پایبند باشیم؟
منبع:

1399/08/01
12:52:35
5.0 / 5
1312
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد