در ایام دهه فجر؛

فاز اول كارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد

فاز اول كارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد

به گزارش اسمارت كاور مدیر عامل كارخانه نوآوری یزد از بهره برداری فاز اول این كارخانه در روزهای دهه فجر اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور استقرار در فضاهای كار اشتراكی، فراخوان عمومی انتشار یافته است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، مهدی رحمانی، مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد اظهار داشت: کارخانه نوآوری استان یزد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری در عرصه ای به مساحت ۱۷ هزار متر مربع واقع در بافت تاریخی مرکز استان بعنوان دومین کارخانه نوآوری کشور در حال راه اندازی است و تابحال عملیات مرمت و بازسازی آن ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی اظهار داشت: کارخانه نوآوری یزد تلفیقی از شتابدهنده ها و فضاهای کار اشتراکی است. زیرساخت فیزیکی کارخانه در حال آماده سازی است اما اتفاق مهم حضور ذینفعان و بازیگران اکوسیستم نوآوری برای تعامل با هم است. بر این اساس فراخوانی منتشر کردیم و از تمامی بازیگران این حوزه یعنی صاحبان ایده، کارآفرینان و صاحبان سرمایه دعوت می نماییم که در این کارخانه حضور یابند و برای توسعه شکل گیری اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی کنند.
وی افزود: راه اندازی این کارخانه به مفهوم ایجاد فضایی برای هم افزایی جوانان تحصیل کرده و خلاق در کنار کارآفرینان، مربیان کسب وکار و سرمایه گذاران است و توسعه تعاملات آنها باعث رشد اکوسیستم نوآوری کشور هم می شود.
مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد از ابراز علاقمندی شتابدهنده های صنعتی برای استقرار در فضاهای کار اشتراکی کارخانه نوآوری اطلاع داد و اظهار داشت: استان یزد رتبه ۵ از نظر صنعتی در کشور را دارد و تابحال حدود ۸ شتابدهنده از صنایع مختلفی چون فولاد، نساجی، گردشگری و کاشی برای استقرار در این کارخانه اعلام آمادگی کرده اند.
رحمانی تصریح کرد: با افتتاح کارخانه نوآوری یزد، جوانان مستعد و خوش فکر این خطه موثرتر از گذشته، پا به عرصه راه اندازی کسب وکارهای نوین در بخش مرکزی فلات ایران خواهند گذاشت تا با استفاده از ظرفیت های کارخانه نوآوری، نه تنها به عرضه خدمات و محصولات خود در یزد که به تصاحب بازارهای تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور و حتی به صادرات محصولات فناورانه خود به خارج از مرزهای ایران بیاندیشند.


منبع:

1399/08/08
23:16:25
5.0 / 5
1351
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد