برنده جایزه مصطفی خبر داد:

زمان كارآزمایی بالینی برای درمان ماكولا و پاركینسون

زمان كارآزمایی بالینی برای درمان ماكولا و پاركینسون

به گزارش اسمارت كاور برنده جایزه مصطفی(ص) از آغاز كارآزمایی بالینی بیماری چشمی ماكولا و پاركینسون آگاهی داد و اظهار داشت: كارآزمایی بالینی این بیماری ها از یك سال و نیم آینده شروع می شود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، دکترحسین بهاروند امروز در مراسم نصب سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: کرونا تنها یک مشکل طبی نیست فقط سبب تغییر فرهنگ ها نمی گردد و نشده اما روی خیلی از عوامل دیگر موثر بوده است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با اعلان اینکه این ویروس به احتمال زیاد سبب شیفت تمدنی می شود، بیان کرد: امیدواریم که بشریت از این مساله به خوبی استفاده نماید.
وی با اشاره به دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه پارکینسون و «ماکولا» بعنوان یک بیماری چشمی اظهار داشت: طی ۱۰ سال قبل کار روی سطوح مختلف جانوری را انجام دادیم و خوشبختانه به فاز پیوند این سلول ها در سطح بالینی رسیده ایم.
برگزیده جایزه مصطفی(ص) با تاکید بر اینکه حالا در حال تهیه مستندات لازم برای این فاز هستیم، اضافه کرد: پیش بینی می نماییم که تا یک سال و نیم آینده نخستین کارآزمایی بالینی بر روی انسان آغاز شود.
به گفته وی، این کارآزمایی بالینی روی بیماریهای پارکینسون و بیماری چشمی«ماکولا» است.


منبع:

1399/08/11
20:59:19
5.0 / 5
1427
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد