فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلمها برای ناشنوایان منتشر گردید

فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلمها برای ناشنوایان منتشر گردید

فراخوان طراحی سامانه زیرنویس خودكار فیلمها برای ناشنوایان توسط معاونت علمی و فناوری منتشر گردید.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا کم شنوا از فیلمهای آموزشی هدف یک فراخوان فناورانه شد. همه شرکت ها و مراکز علمی برای کمک به توسعه و تولید سامانه، طراحی و آماده‎سازی نرم افزار زیرنویس برای فیلمهای آموزشی به زبان فارسی فراخوانده شدند.
شاید شیوع بیماری کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، بهانه خوبی جهت بررسی نقصها و مشکلات نظام آموزشی آنلاین کشور است. این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی و مبتلا به جسمی و ذهنی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب عرضه شده بازمی مانند.
با توجه به اینکه ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلمهای آموزشی به خوبی استفاده کنند، یک فراخوان در این حوزه انتشار یافته است تا فناوران بتوانند چنین سامانه ای را طراحی نمایند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلمهای آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام نموده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در چارچوب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند.


منبع:

1399/08/23
13:08:07
5.0 / 5
1279
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد