ایلان ماسك مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال ۲۰۲۶ رخ می دهد

ایلان ماسك مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال ۲۰۲۶ رخ می دهد

اسمارت کاور ایلان ماسک مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال ۲۰۲۶ رخ می دهد


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس در جدید ترین اظهار نظر خود در یک مراسم اهدای جایزه اینترنتی در برلین آلمان اعلام نموده که کاملا مطمئن است که شرکت فضایی وی انسان ها را در سال ۲۰۲۶ یا پیش از آن با موفقیت بر سطح مریخ فرود خواهد آورد.
"ماسک" اظهار داشت: اگر خوش شانس باشیم، حتی شاید تا چهار سال دیگر به مریخ برسیم. ما می خواهیم ظرف دو سال آینده یک وسیله نقلیه بدون سرنشین را به آنجا بفرستیم.
هدف بلند پروازانه "ماسک" برای بردن انسان به مریخ در سال ۲۰۲۶ با آنچه وی قبلاً در کنگره بین المللی فضانوردی در سپتامبر ۲۰۱۶ گفته بود، منطبق است. وی گفته بود اگر همه چیز خیلی خوب پیش رود، رساندن انسان به مریخ می تواند در یک بازه زمانی ۱۰ ساله محقق شود. وی در جریان این رویداد در سال ۲۰۱۶ اظهار داشته بود: من نمی خواهم بگویم این زمانی است که این اتفاق بطور قطع رخ خواهد داد، چون که ریسک زیادی وجود دارد.
"ماسک" همینطور در سخنان خود به برنامه های آتی شرکت اسپیس ایکس برای مریخ صحبت کرد و جدول زمانی در دست برنامه ریزی برای سفر به سیاره سرخ با موشک "استارشیپ"(Starship) را مشخص کرد که فضاپیمای مورد انتظار نسل بعدی اسپیس ایکس است که مقرر است همین جمعه یک پرواز آزمایشی را در ارتفاع بالا انجام دهد.
بر خلاف مجموعه موشک های قبلی اسپیس ایکس از "فالکون هوی"(Falcon Heavy) گرفته تا "فالکون ۹"(Falcon 9) که می دانیم همگی تا چند بار قابل استفاده مجدد هستند، هدف "ماسک" این است که "استارشیپ" صد درصد و بدون محدودیت قابل استفاده مجدد باشد، چون که در این صورت هزینه ها به شکل محسوسی کاسته می شود.
"استارشیپ" نخستین موشک در نوع خود خواهد بود که در عمل شبیه به هواپیماهای تجاری است، چون که مانند آنها با زمان استراحت و بازیابی کوتاه مدت، پروازهای مختلف و پشت هم خواهد داشت.
به گزارش CNBC، بعد از آزمایش و تکمیل و فعال شدن "استارشیپ"، تنها هزینه اصلی در پروازهای آن، هزینه سوخت خواهد بود.
"ماسک" همینطور از روند توسعه "استارشیپ" ابراز ناخرسندی کرد و اظهار داشت که این کار به همان سرعتی که در ابتدا به آن امیدوار بوده یعنی وقتی نخستین نمونه اولیه این موشک در سپتامبر ۲۰۱۹ آماده شده است، پیش نمی رود.
"ماسک" هنگامی که از "استارشیپ" رونمایی گردید، اظهار داشت که امکان دارد این موشک تا مارس ۲۰۲۰ به مدار زمین برسد، اما حالا نخستین پرواز مداری آن به سال ۲۰۲۱ موکول شده است.
وی گفته بود که "استارشیپ" امکان دارد امسال(سال ۲۰۲۰) مردم را به فضا ببرد، اما سپس اعتراف کرد که توسعه این موشک هنوز کار دارد.
هم اکنون اولویت و برنامه اصلی شرکت اسپیس ایکس، توسعه "استارشیپ" است. توسعه این موشک از زمانی که اسپیس ایکس دو فضانورد ناسا را ​​در نخستین مأموریت سرنشین دار خود به ایستگاه بین المللی فضایی برد، به اولین اولویت این شرکت بدل شده است.
"ایلان ماسک" در ماه ژوئن با ارسال رایانامه ای گسترده به همه کارمندان اسپیس ایکس از آنان خواست برنامه "استارشیپ" را به صورت چشم گیر و سریع به پیش ببرند.
از آن زمان تاکنون، اسپیس ایکس دو پرواز آزمایشی ۵۰۰ فوتی (۱۵۲.۴ متر) را با نمونه های اولیه "استارشیپ" انجام داده است و الان در حال آماده شدن برای نخستین پرواز مرتفع ۵۰ هزار فوتی (۱۵ هزار کیلومتری) در روز جمعه ۴ دسامبر است.1399/09/14
20:52:05
5.0 / 5
668
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد