واكسن سینوفارم چین 79 درصد در مقابل كروناویروس موثر است

واكسن سینوفارم چین 79 درصد در مقابل كروناویروس موثر است

اسمارت کاور: خراسان رضوی واکسنی که توسط گروه ملی بیوتک (CNBG) چین تهیه شده است به میزان 79.34 درصد در محافظت از افراد در مقابل کووید-19 موثر است و این شرکت جهت استفاده عمومی این واکسن در چین، درخواست ثبت کرده است.


به نقل از رویترز، این واکسن ازنظر توسعه در بین پنج کاندیدای واکسن های پیشرفته چین قرار دارد و در برنامه استفاده اضطراری این کشور نیز مورداستفاده قرارگرفته است و از ماه جولای صدها هزار نفر با این واکسن، واکسینه شده اند.
واحد CNBG، موسسه محصولات بیولوژیکی پکن امروز (چهارشنبه) در اطلاعیه ای اظهار داشت که میزان کارایی برمبنای تجزیه وتحلیل موقت داده های آزمایش های فاز سوم ارائه شده و برای تایید مشروط واکسن به اداره ملی محصولات پزشکی چین مراجعه نموده است.
سخنگوی این شرکت جزئیاتی مانند تعداد عفونت ها در آزمایش را بیان نکرد و اظهار نمود که نتایج دقیق کار آزمایی بالینی متعاقبا، البته بدون مشخص کردن جدول زمانی پیش بینی شده، منتشر خواهد شد.
CNBG، یکی از شرکت های تابعه گروه دارویی ملی چین، سینوفارم (Sinopharm)، است که واکسن دیگری در آزمایش ها مرحله آخر دارد و هر دو جهت استفاده اضطراری در چین حتی با توجه به این که مطالعات آنان هنوز تکمیل نشده اند، مورد تایید قرار گرفتند.
منبع:

1399/10/10
15:58:59
5.0 / 5
1056
تگها: شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد