دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان كرد؛

موفقیت گروههای دیگری از دانشمندان كشور در دستیابی به واكسن كرونا

موفقیت گروههای دیگری از دانشمندان كشور در دستیابی به واكسن كرونا

به گزارش اسمارت کاور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: اخبار خوبی از موفقیت گروه های دیگری از دانشمندان کشور که به صورت موازی در حال کوشش برای دستیابی به واکسن کرونا هستند رسیده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، به دنبال موفقیت محققین کشور و ورود واکسن ایرانی کرونا به مرحله آزمایش انسانی دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی با صدور پیامی این موفقیت را به جامعه علمی کشور و دست اندرکاران تولید این واکسن ایرانی تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
رهبر معظم انقلاب: علاج دردها و مشکلات کشور در پیشرفت علمی است
موفقیت دانشمندان کشور در دستیابی به واکسن ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا سبب غرور، عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران شد.
در شرایطی که تحریم های ظالمانه مانع از ورود واکسن بیماری کرونا به کشور عزیزمان شده است، پژوهشگران کشور موفق شدند که واکسن ایرانی تولید شده برای ویروس کرونا را وارد فاز آزمایش انسانی کنند که با انعکاس گسترده در جهان، غرور و عزت نفس هموطنان و ناراحتی دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی همراه بوده است.
علاوه بر این گروه پیشرو در مجموعه ستاد اجرائی فرمان امام (ره)، گروه های دیگری از دانشمندان کشور به صورت موازی در حال کوشش برای دستیابی به واکسن کرونا هستند که اخبار خوبی از موفقیت های آنها نیز رسیده است.
علم و فناوری به برکت انقلاب اسلامی رشد شایان توجهی داشته است و مقام معظم رهبری مدظله العالی مهمترین پشتیبان و پرچم دار این جریان در کشور بوده اند؛ سفارش به علم و پژوهش، نگاه به توان و ظرفیت داخل و تامین استقلال کشور بعضی از نکات راهبردی معظم له است که در این روزها اهمیت آنرا بیشتر احساس می نماییم.
قطعاً این قابلیت علمی در کشور اتفاقی نبوده و محصول نگاه راهبردی حکیم انقلاب اسلامی است و به طور قطع این نگاه راهبردی همراه با حمایت های دولت و همه کارگزاران نظام و البته تلاش فراگیر و خودباورانه اندیشمندان و محققان ایرانی، هم در گذشته و هم در حال و آینده موفقیت های بزرگ تری را برای پیشرفت و استقرار جامعه سالم و الهی در پیش دارد.
این موفقیت کشور را برای دستیابی به واکسن کرونا به عموم مردم و جامعه علمی و بطور خاص محققین و پژوهشگران کشور تبریک عرض نموده و به مسئولان ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دست اندرکاران تولید این واکسن ایرانی خدا قوت عرض می کنم و مجدداً از مدافعان عزیز سلامت در کشور که در یک سال قبل شبانه روز کوشش و فداکاری برای مقابله با ویروس کرونا داشتند تقدیر و تشکر صمیمانه دارم.


منبع:

1399/10/13
13:29:57
0.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد