شلوارك هوشمند دوچرخه سواری برای تقویت عضلات ورزشكاران

شلوارك هوشمند دوچرخه سواری برای تقویت عضلات ورزشكاران

اسمارت کاور: یک شرکت استارتاپی در بریتانیا شلوارک جدید دوچرخه سواری ساخته است که دارای سنسور و سیم هایی است که جریان الکتریکی را به سمت عضلات دوچرخه سوار می فرستد و موجب بهتر شدن عملکرد فرد می شود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در حالی که قبل از این از فناوری در جهت ارتقای تجهیزات دوچرخه سواری استفاده شده است، شلوارک های دوچرخه سواری بدون تغییر مانده اند به جز در بعضی موارد مانند تغییر جنس پارچه.
اما حالا یک استارتاپ بریتانیایی به نام ایمپالس(Impulse) شلوارکی ساخته که با بهره گیری از سنسورهای الکتریکی و هوش مصنوعی عضلات دوچرخه سواران را هنگام انجام این ورزش تحریک کرده و شکل می دهد.
این شرکت می خواهد این فناوری را برای سایر فعالیت ها مانند دوندگان و کسانی که در باشگاه ورزش می کنند نیز به کار بگیرد.
دوان لوئیس(Devon Lewis) دانشجوی دکتری در رشته علوم اعصاب دانشگاه ساوتهمپتون(Southampton) این شلوارک ها را طراحی نموده است.
این کار به وسیله ی حسگرهایی که دائما فعالیت عضلات را بررسی می کنند انجام می شود. این اطلاعات به هوش مصنوعی تعبیه شده در شلوارک ارسال می شود و در نتیجه این هوش مصنوعی بررسی می کند که کدام عضلات نیاز به تحریک بیشتر برای بهتر شدن عملکرد فرد دارند. این جریان های الکتریکی توسط سیم های تعبیه شده در شلوارک به عضلات دوچرخه سوار منتقل می شوند.
ایده ساخت این شلوارک ها کمی پس از مطالعه ی مبحث تماس عصبی –ماهیچه ای به ذهن لوئیس رسید. سیناپس های شیمیایی در بین نورون های حرکتی و تارهای ماهیچه ای قرار دارند.


این اتصال به نورون های حرکتی کمک می نماید تا سیگنالی به تارهای ماهیچه ای بفرستند که موجب انقباض عضلات می شود. شلوارک های ایمپالس این کار را با بهره گیری از جریان های الکتریکی انجام می دهند بدون نیاز به آن که مغز فرمان این کار را بدهد.
لوئیس می گوید: ما برای کنترل ماهیچه های خود محدودیت هایی داریم. اما با بهره گیری از الکتریسیته می توان آنها را با دقت بیشتری کنترل کرد و موجب انقباض شدیدتر آنها شد.
وی به کسانی که نگرانند هنگام دوچرخه سواری احساس شوک الکتریکی کنند می گوید که این حس بیشتر شبیه به احساس سوزن سوزن شدن است و شبیه به شوک نیست. مانند زمانی که چیزی تند می خوریم. شاید در ابتدای استفاده از آنها احساس عجیبی داشته باشید اما به سرعت به آن عادت می کنید.
ایده اقای لوئیس مقرر است توسط شرکتی به نام Future Worlds در دانشگاه Southampton مورد حمایت قرارگیرد که موجب جلب توجه سرمایه گزاران خواهد شد.
همین طور این محصول مقرر است در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۱ که در ایام آینده برگزار می گردد نمایش داده شود.
منبع:

1399/10/21
14:08:42
0.0 / 5
1447
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد