مایكروسافت وارد حوزه خودروسازی شد

مایكروسافت وارد حوزه خودروسازی شد

اسمارت کاور: شرکت نامی حوزه فناوری ˮمایکروسافتˮ در حال سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت کروز جنرال موتورز(GM؛s Cruise) در بخش خودرو های خودران است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به قسمت تجاری سازی وسایل نقلیه خودران، با جنرال موتورز و کروز وارد یک همکاری راهبردی طولانی مدت شده است.
در اعلامیه روز گذشته این شرکتها گفتند مایکروسافت به ارائه دهنده فناوری ابری اصلی شرکت های جنرال موتورز و کروز تبدیل خواهد شد. این شرکتها علاوه بر این اعلام کردند که آنها بطور مشترک روی مهندسی نرم افزار و سخت افزار، قابلیت های رایانش ابری، ساخت و اکوسیستم شراکتی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
"ساتیا نادلا"(Satya Nadella) مدیرعامل شرکت مایکروسافت در اطلاعیه ای اظهار داشت: پیشرفت در فناوری دیجیتال سبب تغییر جنبه های مختلف کار و زندگی ما می شود. بعنوان ارائه دهندگان فناوری ابری کروز و جنرال موتورز، ما از قدرت سرویس آژور استفاده خواهیم کرد تا به آنها در توسعه حمل و نقل خودران کمک نماییم.
کروز می خواهد در حوزه خودرو های خودران از سرویس آژور(پلتفرم کامپیوتری ابری مایکروسافت) استفاده نماید. جنرال موتورز اظهار داشت که با مایکروسافت بعنوان ارائه دهنده فناوری ابری اصلی خود برای سرعت بخشیدن به اقدامات دیجیتالی همچون ذخیره سازی، هوش مصنوعی و قابلیت های یادگیری ماشین همکاری خواهدنمود.
"ماری بارا"(Mary Barra) مدیر عامل جنرال موتورز در بیانه ای مایکروسافت را کمک بزرگی برای کمک به این شرکت خودروسازی در زمینه محاسبات ابری دانست، برای اینکه این شرکت ۲۷ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ در بخش وسایل نقلیه الکتریکی و خودران همچون ۳۰ خودروی الکترونیکی جدید سرمایه گزاری نموده است.
بعنوان قسمتی از این مشارکت، این غول فناوری به جنرال موتورز، هوندا موتور و سایر سرمایه گذاران نهادی در یک سرمایه گذاری جدید پیوسته و بیش از دو میلیارد دلار در شرکت کروز سرمایه گزاری نموده است و ارزش شرکت کروز را بعد از سرمایه گذاری به ۳۰ میلیارد دلار رسانده است.
منبع:

1399/11/01
12:47:39
0.0 / 5
1238
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد