چگونه با كاهش وزن، جوانی صورت را حفظ كنیم؟

چگونه با كاهش وزن، جوانی صورت را حفظ كنیم؟

به گزارش اسمارت کاور خراسان رضوی کاهش وزن با رژیم های غذایی مختلف و سپس رهایی از تأثیر این رژیم ها بر صورت، امکان دارد ناخواسته سلامت و اعتمادبه نفس شما را تحت تأثیر قرار دهد. پزشکان اخطار می دهند از بین رفتن چربی در گونه ها، حفره چشم و سنگین شدن فک، پیری صورت را تسریع می کند.


به نقل از نیوز، مدت ها تصور می شد که افتادگی پوست نتیجه گرانش زمین است؛ اما حالا محققان معتقدند، ظاهری که بعضی از آن بعنوان «صورت رژیمی» یاد می کنند، ارتباط زیادی با از بین رفتن چربی صورت دارد. این کشف حتی می تواند سبب عملکرد بهتر در لیفت صورت شود. همینطور توضیح می دهد که چرا تعداد زیادی از افراد مشهور بعد از لیفت صورت یک دهه بزرگتر به نظر می رسند.
در این تحقیق، افراد میانسال در دو نوبت و بافاصله حداقل یک دهه تحت سی تی اسکن (توموگرافی کامپیوتر ای) قرار گرفتند. چربی صورت در طول دوره بیشتر از ۱۲ درصد کاهش پیدا کرد و این مورد نظریه «کاهش حجم» پیری صورت را تاییدو مشخص می کند چرا برخی افراد با کاهش وزن در جستجوی جوان سازی صورت هستند.
دکتر آرون مورگان، محقق ارشد تحقیق از کالج پزشکی ویسکانسین ایالات متحده در اطلاعیه ای اظهار داشت: «ما فکر می نماییم از دست دادن چربی بیشتر صورت، پشتیبانی از چربی اضافی را از بین می برد و سبب عمیق شدن چین وچروک بینی و لب ها خواهد شد؛ یعنی چروکی که از بینی به دهان منتهی می شود. در همین حال، از دست دادن چربی باعث کاهش گونه ها هم می شود، فک، پایین می آیند و چربی در اطراف آن از بین می رود. کاهش حجم دور چشم هم باعث می شود دور چشم تهی و فرورفته به نظر برسد.»
مورگان می گوید: «قسمت بالای صورت چربی کمتری دارد، ازاین رو از دست دادن چربی آشکارتر است. در مقابل، ناحیه گونه یا دهان چربی کمی از دست می دهد، ازاین رو با ایجاد تغییرات در سایر نواحی میانی، سطح آن پرتر به نظر می آید.»


تاثیر چربی بر ظاهر
۱۹ شرکت کننده که میانگین سنی آنان در هر اسکن ۴۶ و ۵۷ سال بود و تحت لیفت صورت یا عمل زیبایی دیگری قرار نگرفته بودند، محققان را قادر به اندازه گیری تغییرات رسوبات چربی در ناحیه بین چشم و دهان کردند. باآنکه نتایج در میان افراد متفاوت بود اما نتایج بررسی آنان کاهش قطعی و قابل اندازه گیری میزان چربی سطح را بیان کرد.
نتایج نشان داد، میزان چربی حدود ۴۶.۵۰ سی سی (سانتی متر مکعب) در اسکن اولیه به ۴۰.۸ سی سی در پیگیری های بعدی کاهش پیدا کرد که میزان نهایی آن ۱۲.۲ درصد کاهش بود؛ اما مقدار آن در همه سطوح یکسان نبود. در محفظه سطحی، درست در زیر سطح پوست، به صورت متوسط ۱۱.۳ درصد کاهش و در عمق زیرپوست ۱۸.۴ درصد کاهش چربی مشاهده شد.
نتایج تحقیق نشان داده است که چربی درواقع داربستی است که صورت را به سمت بالا نگه می دارد. نتایج این تحقیق می تواند تکنیک هایی را برای جایگزینی یا جابجایی مجدد چربی به میزان متوسط به روشی «فیزیولوژیک» عرضه کند.
مورگان می گوید: «ما فکر می نماییم یافته های ما به جراحان پلاستیک کمک نماید تا باهدف بازسازی توزیع چربی صورت، رویکردهای طبیعی تری را برای جوان سازی صورت طراحی نمایند. نتایج ثابت می کند که کاهش حجم چربی هم باعث پیری می شود و فقط سستی بافت با افزایش سن مرتبط نیست؛ بنابراین، برای بازسازی چهره جوان باید علاوه بر اقدامات جراحی، از جایگزینی حجم هم استفاده گردد.»


چربی، مقصر واقعی پیری صورت
این مطالعه نتیجه گرفت که نظریه سنتی افتادگی صورت به علت جاذبه کاملا درست نیست. درحالی که این ایده که ضعیف شدن رباط ها در قسمت میانی می تواند منجر به نزول بافت نرم شود هنوز باارزش است، اما شواهد جهت دیگری را نشان می دهند.
مورگان ادعا می کند که شاید مقصر واقعی پیری صورت، از دست دادن چربی باشد، هم در نزدیکی سطح پوست و هم در مناطق عمیق تر؛ ازاین رو متخصصان به جای اینکه رژیم غذایی که منجر به کاهش چشم گیر چربی شود را سفارش کنند باید به افراد پیشنهاد کنند که کاهش وزن تدریجی را در نظر داشته باشند. پزشکان سفارش می کنند بهترین روش برای کاهش عوارض منفی کاهش وزن مصرف چربی های امگا ۳، میوه، سبزی ها و ویتامین های کلیدی است.
نتایج این تحقیق در نشریه Plastic and Reconstructive Surgery منتشرشده است.
منبع:

1399/11/12
14:21:02
0.0 / 5
1260
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد