تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

محققان سنگاپوری از تولید دستگاهی کوچک و قابل حمل اطلاع داده اند که می تواند به صورت سه بعدی از پوست تصویربرداری کند تا مداوای بیماری های پوستی تسهیل شود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، وقتی افراد به بیماریهای پوستی نظیر اگزما مبتلا می شوند مشاهده تمامی برجستگی ها و شیارهای کوچک در منطقه لطمه دیده به درمان چنین بیماری هایی کمک می نماید. دستگاه جدید می تواند تمامی سطح لطمه دیده پوست را در عرض چند دقیقه به صورت سه بعدی اسکن کند.
این دستگاه ارزان که با باتری شارژ می شود تنها ۱۰۰ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۷ در ۱۰ سانتیمتر است. دستگاه هایی که هم اکنون برای اسکن سه بعدی پوست مورد استفاده قرار می گیرند تا ۳۰ کیلوگرم وزن داشته و خرید آنها هزاران دلار هزینه در بردارد.
برای استفاده از این دستگاه ابتدا دست بر روی این دستگاه قرار می گیرد و سپس فیلمی با روکش طلا بر روی پوست قرار می گیرد. از این طریق چربی پوست به روکش مورد اشاره منتقل می شود و سپس فیلم مورد اشاره در یک مایع ویژه قرار می گیرد. در نهایت این مایع به صورت الکتریکی و با بهره گیری از دو الکترود شارژ شده و بر همین مبنا می توان تصویری سه بعدی از پوست را تهیه کرد. در این روند از پلیمری به نام PEDOT: PSS نیز استفاده می شود.
نقشه سه بعدی مورد اشاره از دقت بالایی برخوردارست و پزشکان می توانند از آن برای تشخیص بیماریهای مختلف استفاده کنند. کل این پروسه در حدود ده دقیقه طول می کشد.


منبع:

1399/11/16
12:50:49
0.0 / 5
1170
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد