حراج اجرام آسمانی!

حراج اجرام آسمانی!

به گزارش اسمارت کاور یک مرکز حراجی برای کسانی که به دنبال لوازم تزئینی متفاوت و فوق العاده هستند یک پیشنهاد خارق العاده دارد: شهاب سنگ!


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، حراجی کریستی(Christie) در یک فروش آنلاین مجموعه ای از اجرام آسمانی را ارئه می دهد که شامل نمونه هایی از ماه و مریخ، شهاب سنگ های آهنی زیبا و سنگ هایی حاوی جواهر است.
شهاب سنگ ها اجسام کوچکی از فضا هستند که از جو زمین می گذرند و روی زمین فرود می آیند. در حالیکه برخی از آنها در موزه نگهداری می شوند ۷۵ عدد از آنها مقرر است این ماه تحت حراجی "برخورد عمیق: مریخ، ماه و سایر شهاب سنگ ها" فروخته شوند.
در بین این مجموعه مجسمه ای ساخته شده از "سنگ ستاره هفت میلیارد ساله" وجود دارد، یک شهاب سنگ که به طرز غیر عادی راهش را به سمت زمین یافته است.


برپایه گفته های حراجی کریستی این سنگ برخلاف شهاب سنگ های دیگر نچرخیده و در یک جهت مستقیم به سمت زمین آمده است. وزن آن ۱۶ پوند (۷ کیلوگرم) است و سمت رو به زمینش دارای علامت و نشانه های متمایزی است. تخمین زده می شود این سنگ ۵۰ تا ۸۰ هزار دلار به فروش برسد.


جیمز هیسلوپ (James Hyslop) رئیس بخش علم و طبیعت کریستی می گوید: هرکسی یک تصویر ذهنی از شکل ظاهری سهاب سنگ دارد، جسمی فرازمینی که در جو زمین گرم می شود و به ندرت از این گرما جان سالم به در می برد تا شبیه به تصور ایده آل مردم به نظر برسد.


یک بخش از سنگ مریخ هم در حراجی حضور دارد. تخمین زده می شود این سنگ که حباب های جو مریخ در داخلش گیر افتاده ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار به فروش برسد.
همینطور تخمین زده می شود سنگی که از بزرگ ترین بارش شهاب سنگ ایالات متحده در اودسای تگزاس به دست آمده به قیمت ۶۰ هزاردلار به فروش برسد. سنگی کره ای شکل هم که از هسته ی یک شهاب سنگ خرد شده در سوئد ساخته شده طبق تخمین ها ۱۸ هزار دلار فروخته خواهد شد.
البته همه ی موارد قیمت های نجومی ندارند شروع قیمت برخی از آنها از ۲۵۰ دلار شروع می شود. این حراجی نهم فوریه آغاز خواهد شد.
منبع:

1399/11/19
22:25:54
0.0 / 5
1125
تگها: آنلاین , ساخت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد