داشتن یك كودكی شاد، سلامت روانی بزرگسالی را ضمانت نمی كند

داشتن یك كودكی شاد، سلامت روانی بزرگسالی را ضمانت نمی كند

به گزارش اسمارت کاور پژوهشگران استرالیایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیده اند که تجربه کردن یک دوره کودکی شاد نمی تواند سلامت روانی دوره بزرگسالی را تضمین کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، این مورد به خوبی درک شده است که داشتن یک دوره کودکی دشوار می تواند احتمال بیماری روانی را افزایش دهد اما پژوهش جدید "دانشگاه استرالیای جنوبی"(UniSA) نشان داده است که یک کودکی شاد و مطمئن همیشه کودک را از مبتلا شدن به بیماری روانی در بزرگسالی حفظ نمی کند.
این یافته ها که با همکاری "دانشگاه کانبرا"(University of Canberra) به دست آمده اند، بخشی از پژوهشی هستند که ارتباط تجربه های ابتدایی دوره کودکی را با مسیرهای گوناگون رشد و نحوه ارتباط آنها با سلامت روحی ضعیف مورد بررسی قرار می دهد.
پژوهشگران با عنایت به این که تجربه های مثبت و منفی دوره کودکی، خویش را به صورت اضطراب یا اختلالات بهداشت روانی در بزرگسالی نشان می دهند، باور دارند که سازگار شدن و یا عدم سازگاری با شرایط غیرمنتظره ای که بر سلامت روان تأثیر می گذارند، به توانایی ما وابسته است.
باآنکه این پژوهش باردیگر تاکید می کند که تجربیات منفی و غیر قابل پیشبینی در ابتدای زندگی، نشانه های در ارتباط با سلامت روانی ضعیف همچون افسردگی و پارانویا را به همراه دارد اما این مورد را هم نشان داده است که کودکان پرورش یافته در محیط های پایدار و حمایتی هم می توانند در بزرگسالی در معرض نشانه های اضطراب قرار بگیرند.
"بیانکا کال"(Bianca Kahl)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این پژوهش، ماهیت بیماری روانی را برجسته می کند و بینش های کلیدی را در مورد عوامل خطر بالقوه برای همه کودکان نشان داده است.
وی ادامه داد: با عنایت به گسترش شیوع بیماری های روانی، لازم است که ما هم دانش خویش را در مورد این شرایط بسیار پیچیده و متنوع گسترش دهیم.
کال افزود: این پژوهش نشان داده است که شرایط بهداشت روانی، تنها در ابتدای زندگی تعیین نمی شوند و کودکی که در خانه ای شاد پرورش می یابد هم می تواند در بزرگسالی به اختلالات روانی گرفتار شود.
یقینا عوامل ناشناخته ای وجود دارند که می توانند به درک تبدیل شدن محیط و تجربیات دوره کودکی، به مشکلات روحی بزرگسالی کمک کنند.
کال اظهار داشت: ما گمان می نماییم که انتظارات ما در مورد محیط و توانایی سازگاری با شرایط در صورت برآورده نشدن انتظارات امکان دارد تجربه پریشانی ما را تحت تأثیر قرار دهد.
وی ادامه داد: اگر در کودکی یاد بگیریم که چگونه خویش را با تغییرات سازگار نماییم و با شرایط کنار بیاییم، امکان دارد برای واکنش نشان دادن نسبت به استرس و سایر عوامل خطرناک، در موقعیت بهتری قرار بگیریم. آزمایش این فرضیه، محور پژوهش بعدی ما است.
این پژوهش، در مجله "Current Psychology" به چاپ رسید.
منبع:

1399/11/20
22:03:19
0.0 / 5
1078
تگها: تجربه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد