استفاده از بطری های كاغذی تجدید پذیر برای بسته بندی نوشابه

استفاده از بطری های كاغذی تجدید پذیر برای بسته بندی نوشابه

اسمارت کاور: یک شرکت بزرگ تولیدکننده نوشابه برای نخستین بار در مقیاس محدود به استفاده از بطری های کاغذی تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست روی آورده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، نخستین مجموعه از بطری های کاغذی تولیدی یک شرکت برای بسته بندی نوشابه در مجارستان مورد استفاده قرار گرفته اند و مقرر است پس از بازاریابی این نوشابه ها در مورد توزیع جهانی آنها تصمیم گرفته شود.
فعلاً مقرر است این بطری ها در تیراژهای محدود ۲۰۰۰ تایی در بازار عرضه شوند. این روند از اواخر سال ۲۰۲۱ شروع می شود. در نخستین گام نوعی نوشیدنی گیاهی گازدار بوسیله این بطری ها به فروش می رسد.
فروش نوشیدنی در کارتن یا بطری های کاغذی قبل از این در مورد لبنیات صادق بوده و نخستین بار از سال ۱۹۱۵ شروع شده است. اما همه نوشیدنی ها در بسته بندی های کاغذی قابل ذخیره سازی نیستند و به خصوص نوشیدنی های گازدار را نمی توان در بسته بندی های ضعیف کاغذی نگهداری کرد. در عین حال قابلیت بازیافت بالای بطری های کاغذی سبب شده استفاده از آنها در طبیعت اولویت داشته باشد.
در سال ۲۰۲۰ گروه تحقیقاتی کوکاکولا در بلژیک با همکاری یک استارت اپ دانمارکی نوعی بطری مستحکم کاغذی تولید کردند. در بدنه این بطری از نوعی پوسته سخت پلاستیکی سازگار با محیط زیست نیز استفاده شده است. بطری جدید برمبنای همین بطری تولید شده و انتظار می رود ۱۰۰ درصد در محیط زیست قابل تجزیه باشد. این بطری قابلیت نگهداری و حفظ کیفیت اولیه موادی همچون انواع مایعات، دی اکسید کربن و اکسیژن را دارد.


منبع:

1399/11/27
14:23:47
0.0 / 5
1167
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد