میلیاردر ژاپنی ادعا نمود ۸ نفر را مجانی به ماه می برد

میلیاردر ژاپنی ادعا نمود ۸ نفر را مجانی به ماه می برد

به گزارش اسمارت کاور یوساکو مائه زاوا(Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی، در توییتی در روز سه شنبه از مردم دعوت کرد تا برای برنده شدن یک صندلی در موشک استارشیپ اسپیس ایکس ثبت نام کنند تا همراه وی در سال ۲۰۲۳ به فضا بروند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، وی در روز سه شنبه اعلام نمود که می خواهد هشت نفر را از سراسر جهان انتخاب نماید تا همراهش به ماه بروند.
مائه زاوا در ویدئویی که در یوتیوب از خودش به اشتراگ گذاشته می گوید: من می خواهم افراد با هر سابقه ای به من بپیوندند. من هشت نفر را انتخاب خواهم کرد.
مائه زاوا بنیانگذار بزرگترین خرده فروشی آنلاین ژاپن است و دارایی او دو میلیارد دلار ارزش دارد. برنامه ی سفر او که نخستین سفر سرنشین دار موشک استارشیپ شرکت اسپیس ایکس است در سال ۲۰۱۸ در طول برنامه ای که ایلان ماسک(Elon Musk) هم در آن شرکت داشت در کالیفرنیا اعلام گردید.
او که یک مجموعه دار هنری هم هست برنامه ی "ماه عزیز" خویش را شروع کرد و می خواهد شش تا هشت هنرمند از سراسر جهان را به همراه خود ببرد تا در سال ۲۰۲۳ به مدت شش روز در فضا بمانند. مائه زاوا در طول این رویداد اظهار داشت: از این هنرمندان می خواهم که بعد از بازگشت به زمین اثری خلق کنند و این آثار سبب شگفتی ما خواهد شد.
این میلیاردر ژاپنی پیش تر هم برنامه های مشابهی راه انداخته که آخر نافرجامی داشته اند. وی در سال ۲۰۲۰ کمپین غیرقابل درکی راه انداخت و به دنبال یک همراه خانم بود که او را در این سفر همراهی کند. یک وب سایت هم برای این مورد ساخته شد که ۲۷۷۲۲ نفر در آن ثبت نام کردند. همینطور شبکه ی تلوزیونی ژاپنی آبما(abema) قصد داشت این مورد را تبدیل به مستند کند. اما این برنامه لغو شد و مائه زاوا هم جستجو را به علل شخصی تمام کرد و در توییتی از متقاضیان عذرخواهی نمود.
اولین پرواز استارشیپ در مدار امکان دارد در اواخر سال ۲۰۲۱ صورت گیرد. موشک استارشیپ شرکت اسپیس ایکس نخستین موشک چندبار مصرف است که می تواند انسان ها را به همراه ۱۰۰ تن محموله به فضا بفرستد.
منبع:

1399/12/13
22:40:24
0.0 / 5
1091
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد