تسلا باتری ۱۰۰ مگاواتی می سازد

تسلا باتری ۱۰۰ مگاواتی می سازد

به گزارش اسمارت کاور یک زیرمجموعه تسلا مشغول توسعه باتری عظیم ۱۰۰ مگاواتی در ایالت تگزاس آمریکا است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از الجزیره، ایلان ماسک می خواهد با کمک یکی از زیرمجموعه های شرکت تسلا باتری عظیمی بسازد که به شبکه برق ایالت تگزاس متصل می شود.
این درحالی است که در اواسط ماه فوریه، تندباد موقتاً در نیمی از واحدهای تولید برق اختلال ایجاد کرد. این امر سبب شد قیمت برق ۱۰ برابر بالا رود.
زیرمجموعه تسلا «گامبیت انرژی استوریج» نام دارد و درحال ساخت یک مخزن ذخیره ۱۰۰ مگاواتی در آنگلتون تگزاس است. باتری با چنین سایزی می تواند برق ۲۰ هزارخانه را در یک روز گرم تابستانی تأمین کند. کارگران حاضر در محل ساخت باتری تا حد ممکن تلاش دارند تجهیزات را مخفی نگه دارند. اما لوگوی تسلا روی کلاه ایمنی کارگران وهمچنین اسناد محلی نشان از فعالیتهای این شرکت در محل دارد.
برای ذخیره برقی که با انرژی بادی و خورشیدی تولید می شود به باتری های بزرگ نیاز است. اما علاوه بر آن، چنین باتری هایی فرصت های تجاری ایده آلی فراهم می کنند. هنگامیکه قیمت ها و تقاضا برای برق اندک است، میتوان مازاد آنرا ذخیره کرد و بعداً هنگام افزایش قیمت، به شبکه های توزیع برق فروخت.
طبق اطلاعات موجود تاریخ عملیاتی شدن این پروژه، یکم ژوئن اعلام شده است.
هرچند تسلا بعنوان تولید کننده خودرو های برقی شناخته شده، اما این شرکت سال ها صرف گسترش زیرمجموعه «تسلا انرژی» خود کرده است. ماسک و مدیران ارشد این شرکت انرژی را بخش اصلی از فرآیند رشد خود می دانند.


منبع:

1399/12/20
11:34:43
0.0 / 5
1153
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد