ساخت یك قفل نامرئی!

ساخت یك قفل نامرئی!

اسمارت کاور: اوگنیا گلستین(Evgeniia Gilshtein)، محقق موسسه تحقیقات سوئیس ˮEMPAˮ موفق به ساخت سیستم قفل نامرئی شده که کار سارقان را سخت می کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دکمه های نامرئی این دستگاه با یک جوهر رسانا بر روی یک فیلم پلیمری شفاف و بی رنگ پرینت شده اند.
با استفاده از این فنآوری کاربران می توانند قفلی داشته باشند که هیچ روش قابل تشخیصی برای باز کردن ندارد، چون تنها صاحب قفل از محل قرارگیری دکمه ها با خبر است.
"قفل نامرئی"به وسیله مدارهای الکتریکی و سنسورهای نصب شده بر روی فیلم پلیمری توسط پژوهشگران آزمایشگاه های علوم ماده و فناوری های فدرال سوئیس "EMPA" تولید شده است.
دراین فناوری از اکسید فلز رسانای شفاف استفاده شده و جوهر رسانا به وسیله ی پرینتر جوهرفشان با دقت میکرومتری بر روی سطح مورد نظر پرینت شده است.
پنهان کردن مدارهای امنیتی از دید
پژوهشگران از یک روش زیرکانه برای پنهان کردن مدارها از دید استفاده کردند.
در اطلاعیه ای مطبوعاتی آزمایشگاهای فدرال سوئیس اعلام شده است که بعد از پرینت مدارها و نصب آن بر روی ورقه ی فلزی، این ورقه با رنگ آبی، رنگ آمیزی شد از آن جا که جوهر آبی برخلاف فیلم شفاف نور را جذب می کند، می تواند روی سطح زیرین متصل شود. در این روند نه فقط رنگ آبی محو می شود بلکه خاصیت های الکترونیکی نوری این "جوهر مخفی" که از نانوذرات اکسید قلع ایندیم تولید شده است نیز بهبود می یابد.
سطح این سنسور با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست و می توان آنرا روی شیشه یا دستگیره ی منحنی در و یا هرجا که کاربر بخواهد قرار داد.
"گلیستین" می گوید این قفل مخفی قابل استفاده در بانک ها، بیمارستان ها و خانه های شخصی است.
این فناوری همین طور برای هرگونه مکان امن کاربرد دارد اما کاربر باید مطمن شود که محل قرارگیری آنرا فراموش نمی کند.منبع:

1400/01/05
01:08:28
5.0 / 5
1403
مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد