در سال ۹۹ محقق شد؛

بیشترین صادرات دانش بنیانها به عراق

بیشترین صادرات دانش بنیانها به عراق

به گزارش اسمارت کاور مدیرکل دفتر توسعه کسب وکار بین الملل معاونت علمی اظهار داشت: در سال 99 بیشترین صادرات دانش بنیان ها به عراق بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی این شرکتها بوده است.روح الله استیری درباب میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال ۹۹ به خبرنگار مهر اظهار داشت: آمار صادرات شرکتهای دانش بنیان در سالی که گذشت به سبب بروز و ماندگاری پاندمی در نیمه اول سال شرایط خوبی نداشت. اما در نیمه دوم سال به نسبت توانست قسمتی از روند و کاهشی خودرا ترمیم کند.
مدیرکل دفتر توسعه کسب وکار بین الملل معاونت علمی و فناوری با اشاره به آمار صادرات از نظر ریالی در سال ۹۹ اضافه کرد: آمار صادرات در سال قبل کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار بوده که باتوجه به پاندمی کرونا نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته است.
وی با اشاره به حوزه های صادراتی در سال ۹۹ افزود: حوزه هایی که بیشترین متقاضی را برای صادرات داشته به ترتیب مواد شیمیایی، دارو، مواد پلیمری و ماشین آلات صنعتی بوده است و بیشترین صادرات در بخش مواد شیمیایی بود.
استیری اظهار داشت: بیشترین صادرات دانش بنیان به کشور عراق با مبلغ به میزان ۱۵۲ میلیون دلار بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی شرکتهای دانش بنیان بوده اند.


منبع:

1400/01/09
14:17:52
5.0 / 5
1190
تگها: شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد