چهارمین شكست اسپیس ایكس؛

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت

اسمارت کاور: آزمایش نمونه اولیه استارشیپ هنگام فرود به انفجار منتهی شد. این چهارمین نمونه اولیه از موشک این شرکت است که سرنوشت آن با انفجار خاتمه می یابد.


دریافت 19 MB
به گزارش اسمارت کاور به نقل از رویترز، نمونه اولیه موشک استارشیپ (SN۱۱) روز گذشته بطور آزمایشی به آسمان پرتاب شد اما نتوانست روی مقر تعیین شده فرود بیاید و منفجر شد. در همین راستا اسپیس ایکس اعلام نمود مهندسان مشغول بررسی این مساله هستند.
جان اینسپروکر مهندس ناسا در وب کستی مربوط به پرواز آزمایشی اظهار داشت: بنظر می رسد ما تمام اطلاعات درباره این وسیله پرتاب را از دست داده ایم. باید دریابیم چه اتفاقی افتاده است. بقایای SN۱۱ تا فاصله ۸ کیلومتری مکان فرود پراکنده شده بود.
SN۱۱ یکی از نمونه های اولیه از موشک عظیمی است که در آینده برای حمل فضانوردان و ۱۰۰ تن بار به ماه و مریخ استفاده می شود. قبل از این نیز نمونه های اولیه SN۸، SN۹ هنگام فرود منفجر شده بودند. SN۱۰ توانست بطور عمودی روی مکان تعیین شده، فرود بیاید اما ۸ دقیقه بعد از آن آتش گرفت.
ایلان ماسک در توئیتر نوشت: مدت کوتاهی بعد از انفجار نمونه اولیه اتفاق مهمی افتاد. هنگامیکه بتوانیم قطعات موشک را بررسی نماییم متوجه می شویم این اتفاق چه بوده است.


منبع:

1400/01/14
23:08:17
5.0 / 5
1073
تگها: شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد