سحابی پرده از دید تلسكوپ فضایی هابل

سحابی پرده از دید تلسكوپ فضایی هابل

تلسکوپ فضایی ˮهابلˮ با کمک ˮدوربین میدان باز 3 ˮ(Wide Field Camera 3) خود موفق به ثبت تصویر بی نظیری از یک سحابی شده است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، تلسکوپ فضایی هابل ناسا/ آژانس فضایی اروپا با بهره گیری از "دوربین میدان باز ۳ " خود تصویری اعجاب انگیز از سحابی پرده(Veil Nebula) که در فاصله حدود ۲۱۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی ماکیان قرار دارد، ثبت نمود.
بااینکه گفتنی است در بعضی موارد این سحابی، حلقه ماکیان نیز نامیده می شود. سحابی پرده یک بازمانده ابرنواختر است که بقایای در حال گسترش آن در اثر انفجار ستاره ای به وجود آمده و نور آنها نیز پنج هزار تا ۱۰ هزار سال پیش به سیاره زمین رسیده اند.
حلقه ماکیان(Cygnus Loop‎) یک بازمانده ابرنواختر بزرگ در صورت فلکی ماکیان است. تعدادی از قوس های این حلقه با نام سحابی پرده شناخته می شوند.
در این تصویر از تکنیک های پردازشی جدید استفاده شده است و این کار جزئیات رشته های ظریف و گاز یونیده سحابی به زیبایی قابل مشاهده می باشد.
سحابی پرده همین طور در لیست اجرام "کالدول هابل"(مجموعه ای از اجرام نجومی که توسط هابل به تصویر کشیده شده) قرار دارد و ستاره شناسان آماتور نیز می توانند آنرا در آسمان شب ببینند.1400/01/16
20:04:41
5.0 / 5
1109
تگها: دوربین
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد