یك سیارك امروز از بیخ گوشمان می گذرد

یك سیارك امروز از بیخ گوشمان می گذرد

به گزارش اسمارت کاور یک سیارک کوچک معروف به ˮ۲۰۲۱GW۴ˮ پس از ظهر امروز دوشنبه ۱۲ آوریل ۲۰۲۱ از فاصله بسیار نزدیک با زمین عبور خواهد نمود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای نیوز، امروز سیارکی کوچک در فاصله نزدیک ۱۹ هزار و ۸۱۶ کیلومتر از سطح زمین که تقریباً به اندازه ۵ درصد فاصله زمین تا ماه است، عبور خواهد نمود.
ستاره شناسان آماتور با استفاده از تلسکوپ می توانند عبور این سیارک را در حالیکه کهکشان "مسیه ۹۵" را تحت نظر دارند، مشاهده کنند.
این سنگ فضایی که اخیرا کشف شده است، امروز دوشنبه ۱۲ آوریل ۲۰۲۱ از کنار سیاره ما عبور خواهد نمود و به ما نسبت به سیارک های دیگر بسیار نزدیک خواهد شد، حتی بسیار نزدیکتر از ماهواره های زمین آهنگ که در مدار ۳۵ هزار و ۷۸۶ کیلومتری بالاتر از سطح زمین هستند.
این سیارک کوچک بعنوان "۲۰۲۱GW۴" نام گذاری شده و قطر آن حدود ۵ متر تخمین زده شده است که میتوان گفت به اندازه یک خودروی ون است.
ستاره شناسان می گویند این یک سنگ فضایی کوچک است و خطر برخورد با زمین ندارد.
این سنگ فضایی در مقایسه با زمین با سرعت ۳۰ هزار و ۱۰۴ کیلومتر در ساعت یا ۸.۳۶ کیلومتر در ثانیه حرکت می کند. نزدیکترین فاصله این سیارک با زمین در ساعت ۱۷: ۳۰ امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ اتفاق می افتد.
عبور این سنگ فضایی با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نخواهد بود، اما میتوان آنرا با تلسکوپ های دارای دوربین رصد کرد.
سیارک "۲۰۲۱GW۴" در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۱ با استفاده از تلسکوپ ۱.۵ متری "نقشه آسمان کاتالینا" در کوه "لمون" واقع آریزونا آمریکا کشف شد.1400/01/23
15:15:27
5.0 / 5
1169
تگها: دوربین
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد