با راهنمایی ناسا بالگرد مریخی نبوغ خودتان را بسازید

با راهنمایی ناسا بالگرد مریخی نبوغ خودتان را بسازید

به گزارش اسمارت کاور ناسا در حال آماده سازی برای نخستین پرواز بالگرد مریخی نبوغ خود در سیاره سرخ است اما دانش آموزان هم می توانند با ساخت نسخه های کاغذی این بالگرد در خانه در این هیجان ناسا سهیم باشند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بالگرد نبوغ در صورتی که به شکم مریخ نورد "استقامت" متصل بود ۱۸ فوریه به سیاره سرخ آمد و در تاریخ ۳ آوریل بر روی سطح مریخ قرار گرفت و الان در حال آماده شدن برای انجام نخستین پرواز خود است.
اخیرا ناسا دستورالعمل های گام به گامی را برای دانش آموزان به اشتراک گذاشته است تا آنها بتوانند بالگرد کاغذی سبک وزن خویش را بسازند و آنرا آزمایش نمایند.
یکی از افراد آزمایشگاه پیش رانش جت(JPL) ناسا در فیلم آموزشی که ناسا روز پنجشنبه(۸ آوریل) در یوتیوب منتشر کرد، اظهار داشت: ما در مدار مریخ ماهواره هایی داریم که تصاویر جهانی می گیرند و یک مریخ نورد هم در سطح سیاره داریم که تصاویر نمای نزدیک ثبت می کند اما برخی مکان ها در مریخ وجود دارند که یک مریخ نورد نمی تواند به آنجا برود. اما بالگرد برای انجام یک سری پروازهای آزمایشی به اطراف پرواز خواهد نمود و اگر خوش شانس باشیم، امکان دارد چند عکس از سطوحی بدست آوریم که مریخ نورد نمی تواند به آن جا برود.
با این حال جو مریخ بسیار نازک است(فقط حدود یک درصد ضخامت جو زمین در سطح دریا) که این مورد پرواز را برای نبوغ دشوار می کند. ازاین رو بالگرد نبوغ که تنها ۴ پوند(۱.۸ کیلوگرم) وزن دارد مجهز به تیغه های بزرگ زاویه داری است که می تواند برای تولید نیروی برآرکافی، بسیار سریع بچرخد.
راهنمای دانش آموزی ناسا برای ساخت یک بالگرد مریخی کاغذی آنها را ترغیب می کند تا هواگردهای خویش را با در نظر گرفتن همان محدودیت هایی که مهندسان آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا مجبور به مقابله با آن بودند، طراحی نمایند. با استفاده از کاغذ، قیچی، یک مداد، متر و روبان، دانش آموزان می توانند بالگرد بین سیاره ای خویش را بسازند.
راهنمای گام به گام شامل یک الگوی بالگرد است که میتوان به صورت آنلاین این الگو را بارگیری کرد. در صورت تمایل می توانید بالگرد را روی یک کاغذ ساده ترسیم کنید. دانش آموزان برای ساخت این بالگرد کاغذی می بایست قسمت های مختلفی را برش داده و برخی قسمت ها را هم تا کنند.
سپس برای آزمایش طرح بالگرد خود از آنها خواسته می شود هواگرد کاغذی را تا آنجا که امکان دارد در هوا بالا ببرند و سپس آنرا رها کنند و در همان حال هم نحوه چرخش تیغه های روتور را مشاهده کنند. دانش آموزان می توانند این کار را از ارتفاعات بالاتر تکرار کنند و یا طرح های مختلف روتور را آزمایش نمایند.
افراد می توانند راهنمای کامل یادگیری گام به گام ساخت یک بالگرد کاغذی و سایر فعالیتهای آموزشی دانش آموزان جهت دنبال کردن مأموریت بالگرد مریخی نبوغ ناسا را ​​از خانه و به صورت آنلاین پیدا کنند.1400/01/23
18:26:40
5.0 / 5
1194
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد