ركوردشكنی تازه فضاپیمای افق های نو در فاصله گرفتن از زمین

ركوردشكنی تازه فضاپیمای افق های نو در فاصله گرفتن از زمین

اسمارت کاور: فضاپیمای افق های نوی ناسا که در 14 جولای سال 2015 با عبور از کنار پلوتون از منظومه شمسی خارج شده بود، به زودی رکورد جدیدی را در زمینه فاصله گرفتن از زمین ثبت می کند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از اسلش گیر، افق های نو در اول ژانویه سال ۲۰۱۹ از کنار سیارکی به عرض ۳۶ کیلومتر به نام آروکوت گذشت که یک صخره یخ زده شمرده می شود و در کمربند کویپر واقع است که پس از منظومه شمسی واقع شده است. این کمربند متشکل از اجرام دنباله دار مختلفی است که ابعاد متفاوتی دارند.
این فضاپیما امروز فاصله خود از کره زمین را به ۷.۵ میلیارد کیلومتر افزایش داده و رکورد تازه ای را به ثبت می رساند. تابحال تعداد بسیار محدودی از فضاپیماهای ساخت بشر توانسته اند با موفقیت به چنین فاصله ای از زمین برسند. این فاصله با زمین تا بدان حد زیاد است که انتقال هر یک از دستورات ناسا از زمین به آن با سرعت نور در حدود هفت ساعت طول می کشد.
منبع انرژی این فضاپیما یک ژنراتور هسته ای حرارتی است که آنرا تا اواخر دهه آینده میلادی عملیاتی نگه می دارد. انتظار می رود تا آن زمان فاصله فضاپیمای افق های نو با زمین نسبت به رقم فعلی دو برابر شود. این فضاپیما در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۰۶ سال میلادی به فضا پرتاب شد و اولین فضاپیمایی است که به سمت پلوتون پرواز کرد و به مطالعه دربارهٔ این سیارهٔ کوتوله و پنج ماه تا کنون شناخته شده آن، خصوصاً شارون، پرداخت.


منبع:

1400/01/29
21:07:36
5.0 / 5
923
تگها: ساخت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد