با مشاركت ۲۴ هزار نفر انجام می شود؛

شروع ثبت نام شركت در كارآزمایی بالینی فاز سوم واكسن كرونای پاستور

شروع ثبت نام شركت در كارآزمایی بالینی فاز سوم واكسن كرونای پاستور

اسمارت کاور: ثبت نام شرکت در کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونای انستیتو پاستور ایران شروع شد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، واکسن کرونای نوترکیب کنژوگه که توسط انستیتو فینلای کوبا و با مشارکت انستیتو پاستور ایران تولید شده است، حالا پس از گذراندن موفق فاز ۱ و ۲، وارد فاز سوم کارآزمایی بالینی می شود تا بعد از تایید نهایی در انستیتو پاستور ایران نیز تولید و واکسیناسیون عمومی با آن شروع شود. شرایط شرکت در این کارآزمایی دارا بودن سن: ۱۸ تا ۸۰ سال است. افراد باید ساکن شهرهای اصفهان، بابل، بندرعباس، زنجان، ساری، کرمان، همدان، یزد باشند. افراد باید دارای سلامت عمومی و بیماریهای زمینه ای کنترل شده باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس https: //www.pasteurcovac.ir مراجعه کنند. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی بابل، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی همدان و دانشگاه علوم پزشکی یزد دراین زمینه راهنمایی می کنند. در این مرحله از کارآزمایی بالینی حداقل ۲۴ هزار نفر داوطلب مشارکت خواهند داشت.
یکی از بهترین و در دسترس ترین راه های کنترل پاندمی کرونا در ایران و جهان، تزریق واکسن مناسب می باشد.
انستیتو پاستور ایران در طول صد سال قبل پیشرو در دسترس قراردادن واکسن های موثر برای مردم ایران و جهان بوده است و الان نیز در شروع سده دوم فعالیت خود، در تعامل با انستیتو فینلای کشور کوبا، که از موسسات پیشرو واکسن سازی شمرده می شود، واکسن کرونای کنژوگه را برای بیماری کرونا در دست توسعه و تولید دارد.
برای دستیابی به این هدف، نیاز به بررسی اثربخشی و عوارض جانبی احتمالی این واکسن است که مراحل اول و دوم این بررسی در کشور کوبا بر روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شده است و بعد از تایید مرحله سوم ارزیابی این واکسن، که بطور مشترک در ایران و کوبا انجام می شود، این واکسن بطور مشترک در هر دو انستیتو تولید خواهد شد.
شرکت افراد در این مطالعه ضمن ایجاد ایمنی برای گروهی که واکسن را دریافت می کنند، زمینه را برای ارزیابی بهتر این واکسن در مرحله سوم مطالعه بالینی آن فراهم نموده و برمبنای نتایج این مطالعه، شرایط کسب مجوز تولید و واکسیناسیون تعداد بیشتری از جمعیت کشور در ماه های آتی فراهم خواهد شد.


منبع:

1400/02/01
22:56:26
5.0 / 5
1035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد