در گزارش اسمارت كاور عنوان شد؛

جزییات استقرار شركت های دانش بنیان در شهرك های صنعتی

جزییات استقرار شركت های دانش بنیان در شهرك های صنعتی

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند با دریافت مشوق هایی در شهرک های صنعتی مستقر شوند، اظهار داشت: این موجب نفوذ فناوری در صنایع می شود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، معاونت علمی و فناوری با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تفاهم نامه ای در امتداد توسعه و نفوذ تکنولوژی های جدید در صنایع کوچک و متوسط، ارتقا سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی، توسعه زیرساخت های مورد نیاز نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب وکار منعقد نمودند.
این تفاهم نامه در امتداد بهره گیری از ظرفیت های به وجود آمده در شهرک ها و نواحی صنعتی در جهت توسعه زیست بوم نوآوری در سطح کشور منعقد شده است.
پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب این تفاهم نامه اظهار داشت: باتوجه به رسالت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت توسعه زیست بوم نوآوری و رونق اقتصاد دانش بنیان این تفاهم نامه منعقد شده است.
مشوق های حمایتی برای فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در امتداد استقرار در شهرک های صنعتی
وی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بمنظور توسعه استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، مشوق های حمایتی جهت استقرار فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در شهرک ها و نواحی صنعتی و بکارگیری ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، بمنظور توانمندسازی و توسعه بازار (تجاری سازی) واحدها و مؤسسات فناور کوچک و متوسط، شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، نواحی نوآوری و سایر شرکت های مستقر شهرک های صنعتی و فناوری و مشاوران مراکز خدمات تخصصی فناوری، فراهم نموده است.
صالحی با اشاره به اینکه در همین راستا، فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری امکان بهره مندی از حمایت هایی را برای به دست آوردن زیرساخت خواهند داشت، عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان و فناور به میزان ۱۰ درصد تشویقی نسبت به کل قراردادی که با صنایع منعقد می کنند از طرف سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران دریافت خواهند کرد.
به گفته وی، همین طور شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند قدرالسهم بخش نقدی موضوع قرارداد خودرا در مناطق توسعه یافته به میزان ۲۰ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان ۱۰ درصد پرداخت کنند که این نیز یک مشوق از طرف سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بوده است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند به آسانی در شهرک های صنعتی مستقر شوند.
وی تصریح کرد: در صورت بهره مندی قبل از موعد، شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند تا سقف ۱۰ درصد مبلغ قرارداد واگذاری زیرساخت را دریافت نمایند.
صالحی اضافه کرد: همین طور اجاره بهای دفاتر شرکت های دانش بنیان و فناور در شهرک های کوچک و متوسط نیز، تحت قرارداد شرکت های دانش بنیان و فناور در مراکز خدمات فناوری و کسب وکار به وجود آمده در سطح کشور در سال اول استقرار، مشروط به فعالیت مؤثر، مشمول مشوق خواهند شد.
احداث واحدهای تولیدی برای شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی افزود: همین طور راه اندازی هزار واحد کارگاهی جهت انجام کارهای تولیدی برای شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در حال برنامه ریزی است.
صالحی با اشاره به مزایای این تفاهم نامه تصریح کرد: ایجاد کسب و کارهای نوین تقاضامحور، افزایش راندمان و بهبود فضای کسب وکار در بنگاه های کوچک و متوسط فناور و نوآور، همکاری در توسعه کیفی سازی و استانداردسازی محصولات تولیدی واحدها و بنگاه های دانش بنیان، شناسایی و رفع نیازمندی های فناورانه و نوآورانه واحدهای تولیدی و بنگاه های صنعتی کوچک و متوسط، بهره گیری از ظرفیت استارت آپ ها از مزیت های این تفاهم نامه به حساب می آید.
به گفته وی، این اقدامات در جهت شکل گیری خوشه های تخصصی کسب وکار متناسب با اولویت ها و بهره گیری از ظرفیت های طرفین جهت تقویت و توسعه زیرساخت مورد نیاز مراکز نوآوری و مراکز فنی-تخصصی (پشتیبان فناوری) بوده که منجر به ارتقای کسب و کارهای نوین و نفوذ دانش در بنگاه های کوچک و متوسط خواهد شد.
وی اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری با هدف استفاده از ظرفیت فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در خلق ارزش افزوده، ایجاد اشتغال و ارتقای فناوری و رقابت پذیری محصولات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، امکان بهره گیری شرکت های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی از زیرساخت های حمایتی خودرا در قالب ضوابط فراهم می آورد.

1400/02/05
13:30:31
5.0 / 5
1437
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد