پیش بینی وضعیت ابتلاء به كرونا بوسیله بررسی وضعیت كادر درمان

پیش بینی وضعیت ابتلاء به كرونا بوسیله بررسی وضعیت كادر درمان

اسمارت کاور: پژوهشگران ایرلندی باور دارند که با بهره گیری از داده های مربوط به ابتلای کادر درمان به کووید-19 می توان یک سیستم هشدار برای آگاهی از ویروس های آینده ارائه داد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از فلیپبرد، پژوهش جدیدی نشان داده است که ابتلای کادر درمان به کووید-۱۹ طی اولین موج همه گیری، نمونه دقیقی از ابتلای عموم را ارائه می دهد و حاکی از این است که شاید بتوان داده های به دست آمده از کادر درمان را برای ارزیابی سریع شدت ویروس های آینده به کار گرفت.
پژوهشگران "کالج سلطنتی جراحان در ایرلند" ( RCSI )، داده های مربوط به ابتلای کادر درمان و پیشروی اولین موج کووید-۱۹ را با بهره گیری از گزارش روزانه تعداد مبتلایان در ایرلند ارزیابی کردند. مدلهای کامپیوتری با بهره گیری از داده های مشابه در چهار کشور آلمان، انگلستان، کره جنوبی و ایسلند، نحوه پیشروی بیماری را در کشورهای متفاوت نشان دادند که با روش آزمایش، ردیابی و محدودیت های قرنطینه آنها مرتبط بود.
پژوهشگران دریافتند که داده های مربوط به کادر درمان، تصویر دقیق تری را در مورد نحوه همه گیری کووید-۱۹ ارائه می دهد. این مساله نشان میدهد که دولت ها می توانند از داده های مربوط به کادر درمان برای تصمیم گیری در مورد اجرای محدودیت ها، آزمایش گسترده و ردیابی ویروس های آینده استفاده کنند.
"دونال اوشیا" (Donal O'Shea)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: همانطور که تجربه ما در مورد کووید-۱۹ نشان داد، اجرای اقدامات بموقع برای مقابله با بیماری می تواند به نجات جان افراد و کاهش شیوع بیماری کمک نماید. در هر حال، آزمایش در مقیاس گسترده می تواند زمان بر باشد و به تاخیر در تصمیم گیری و به خطر افتادن جان بیماران منجر شود. دولت ها می توانند با بهره گیری از داده های مربوط به کادر درمان، تصمیم های آگاهانه ای را در مورد اقدامات بموقع هنگام ظهور ویروس بگیرند.
این پژوهش نشان میدهد که تعداد کمی از کشورها می توانند سیستم های کارآمدی را ایجاد کنند که همه افراد را مورد بررسی قرار دهد و به قرنطینه افراد مبتلا به کووید-۱۹ بپردازد.
دکتر "دان وو" (Dan Wu)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: راه اندازی سیستم های آزمایش در مقیاس گسترده برای کادر درمان، بسیار ساده تر از تنظیم یک برنامه مشابه برای همه است برای اینکه زیرساخت آزمایش بیماریها همیشه در محیطهای درمانی وجود دارد.
این پژوهش، در مجله "PLOS ONE" به چاپ رسیده است.
منبع:

1400/02/14
14:07:42
5.0 / 5
1257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد