پژوهشگران به یك ربات بندبازی یاد دادند

پژوهشگران به یك ربات بندبازی یاد دادند

اسمارت كاور: پژوهشگران موفق به آموزش یك ربات چهارپا برای گذر از یك معبر با عرض خیلی كم شده اند كه به بندبازی شباهت دارد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در حالی که ربات های چهارپا حالا می توانند شاهکارهای شایان توجهی مانند کشیدن هواپیما یا بالا رفتن از حصارها را انجام دهند، اما هنوز هم با چند محدودیت مواجهند. همچون این محدودیت ها می توان به این یاد شده کرد که آنها در بیشتر موارد، برای پیاده روی به یک سطح نسبتاً بزرگ احتیاج دارند.
حالا تعدادی از محققان رباتیک ایتالیایی به دنبال تغییر آن و رفع این محدودیت هستند. آنها یک کنترل کننده رباتیک به وجود آورده اند که به یک ربات چهارپا اجازه می دهد تا از یک معبر نازک و کم عرض عبور کند.
ربات چهارپا با این کنترل کننده رباتیک می تواند روی تنها دو پا تعادل خودرا برقرار و حفظ نموده و مسیری با عرض خیلی کم را طی نماید.
این کنترل کننده رباتیک در شبیه سازی های دیجیتال به یک ربات چهارپای ۹۰ کیلوگرمی اجازه داد تا از یک معبر که تنها شش سانتی متر عرض داشت، عبور کند.


پژوهشگران موسسه "IIT" در این شبیه سازی مشاهده نمودند که چگونه یک ربات مجهز به این کنترل کننده حتی در صورتیکه به آن فشار وارد می شود، قادر می باشد تعادل خودرا تنها بر روی دو پا حفظ کند. ربات حتی می تواند تعادل خودرا در ارتفاعات مختلف روی دو پا حفظ کند.
ربات بوستون دینامیک موسوم به "اسپات"(Spot) در ایالات متحده احتمالاً محبوب ترین ربات چهارپای جهان است و با تلاش هایی نظیر ساخت کنترل کننده رباتیک توسط پژوهشگران "IIT" به احتمال زیاد به زودی شاهد کاربردهای بیشتری از این ربات های چهارپا خواهیم بود.
پژوهشگران IIT یافته های خودرا در پایگاه arXiv منتشر نموده اند.
منبع:

1399/04/14
17:08:54
5.0 / 5
2211
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد