روشی برای تشخیص فوری عفونت های باكتریایی و ویروسی

روشی برای تشخیص فوری عفونت های باكتریایی و ویروسی

اسمارت کاور: پژوهشگران آمریکایی، روش جدیدی را ارایه داده اند که می تواند عفونت های باکتریایی و ویروسی را از یکدیگر تشخیص داده و تفکیک کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اینترریویود، هنگامی که برخی بیماران از سرفه، آبریزش بینی، عطسه و تب شکایت می کنند، پزشکان گاهی اوقات گیج می شوند برای اینکه هیچ وسیله ابتدایی برای ثبت نشانه های تنفسی و اطلاعات قابل قبول برای ارائه درمان در اختیار ندارند.
پژوهشگران "دانشگاه دوک"(Duke University) آمریکا تایید نموده اند که روش ارائه شده توسط آنها می تواند تفاوت میان عفونت ویروسی و باکتریایی را در بیماریهای تنفسی تشخیص دهد. این یک تمایز حیاتیست که نشان میدهد که می توان آنتی بیوتیک ها را تضمین نمود یا خیر. مهم تر از همه این که آزمایش با این روش، در کمتر از یک ساعت اختتام می یابد.
"افرایم تسالیک"(Ephraim Tsalik)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما بیش از یک دهه، به انجام دادن این پژوهش مشغول بوده ایم. ما در سال ۲۰۱۶ می دانستیم که روش ما در مرحله تجزیه و تحلیل قرار دارد اما هدف ما داشتن روشی بود که نتایج را به سرعت به دست آورد. بسیار مهمست که این پیشرفت به سرعت صورت بگیرد تا آنتی بیوتیک های نامناسب تجویز نشوند.
پژوهشگران، یک روش بیان ژن ابداع نموده اند که با روش های تشخیصی فعلی متفاوت است و به کشف عوامل بیماری زا می پردازد. ارزیابی های فعلی، زمان بر هستند و امکان دارد که تنها یک پاتوژن را ثبت کنند.
بنظر می رسد که بیان ژن میزبان، یک نشانه ایمنی مشخص است که بر طبق نوع عفونتی که بدن با آن مقابله می کند، متمایز می شود. سیستم ایمنی بدن هنگام مقابله با عفونت های باکتریایی و گروهی از ژن ها در واکنش به عفونت ویروسی، مجموعه ای از ژن ها را تقویت می کند. بعد از اینکه پژوهشگران، نشانه های بیان ژن برای عفونت های باکتریایی و ویروسی را یافتند، به همکاری با سازمان "BioFire Diagnostics" پرداختند که بر تشخیص مولکولی تمرکز دارد تا اولین نمونه از این بررسی را انجام دهند.
ارزیابی های صورت گرفته روی بیش از ۶۰۰ بیمار مبتلا به عفونت های تنفسی که به بخش اورژانس بیمارستان ها آورده شده بودند، نشان داد که این روش جدید می تواند عفونت های باکتریایی را با ۸۰ درصد دقت و عفونت های ویروسی را با حدودا ۸۷ درصد دقت انجام دهد. دقت ارزیابی های رایج فعلی، ۶۹ درصد است. ارزیابی ها در کمتر از یک ساعت اختتام یافتند و دقت آنها با بهره گیری از دو راهبرد کاملا متفاوت تایید شد.
تسالیک اظهار داشت: بیماری حاد تنفسی، متداول ترین علتی است که افراد را راهی مراکز درمانی می کند. افراد مبتلا به این نشانه ها به خاطر چالش های تشخیص دلیل بیماری و مقاومت آنتی بیوتیکی، بصورت نامناسبی با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. پژوهش ما نشان میدهد که بررسی سریع برای تشخیص این دو منبع بیماری، امکان پذیر است و به بهبود مراقبت های پزشکی می انجامد.
تسالیک اصرار کرد که بررسی های بیشتری برای اعتبار بخشیدن به این روش مورد نیاز است.
این پژوهش، در مجله "Vital Care Medication" به چاپ رسید.1400/02/17
12:32:05
5.0 / 5
1108
تگها: ایمنی , سیستم
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد