در گزارش اسمارت كاور اعلام شد؛

آخرین وضعیت تولید اتوبوس برقی

آخرین وضعیت تولید اتوبوس برقی

مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل با اعلان اینکه اتوبوس های برقی آماده رونمایی هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران و مشهد برای خرید این اتوبوس ها اعلام آمادگی کرده اند.شهریار زینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت اتوبوس های برقی ایران ساخت اظهار داشت: هدف اصلی این پروژه بومی سازی اقلام «های تک» برقی همچون «درایو اتوبوس» و «موتور الکتریکی»، «مجموعه باتری پک»، «کانورترهای دی سی»، «شارژر»، «ماژولهای اتوبوس» و بقیه اقلام اتوبوس بوده است.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل معاونت علمی و فناوری با اعلان اینکه مجری این پروژه دانشگاه تهران با همکاری یک شرکت ایرانی است، اظهار داشت: حالا نمونه مهندسی آن آماده و مقرر است پیش از انتخابات و تا پیش از اختتام خرداد ماه به مرحله رونمایی برسد.
وی با اعلان اینکه پس از رونمایی باید به سمتی برود که مراحل دریافت پلاک ستاندن شود، اضافه کرد: شرکت های ایرانی توانایی تولید و ساخت این اتوبوس های برقی را دارند؛ حالا این اثبات شده و ضمن قرارداد با کاربر یا مشتری می توان هزینه های این مراحل را جذب کرد تا گواهینامه استاندارد را ستاندن کند.
زینی با اعلان اینکه تک تک اعضای این اتوبوس برقی ساخت داخل می شود و می توان گفت ۸۰ درصد آن بومی سازی شده است، اضافه کرد: این نمونه اتوبوسی که ایجاد می شود نمونهVP است یعنی نمونه ای که نزدیک به معیار تولید است و می تواند به سمت مراحل ستاندن پلاک برود و تست های لازم را انجام دهد.
وی با اشاره به انعقاد قرارداد در زمینه خرید این اتوبوس های برقی اظهار داشت: اخیراً شهرداری تهران و مشهد اعلام آمادگی کردند که برخی از این اتوبوس های برقی را خریداری کند و چراغ اول را روشن کرده اند.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: شهرداری تهران برای خرید ۱۰ دستگاه و شهرداری مشهد برای خرید بیش از ۵ دستگاه اعلام آمادگی کرده و در حال رایزنی هستند که این قرارداد منعقد شود. زینی اشاره کرد: اگر منابع به خوبی برای تولید اختصاص یابد پیش بینی می نماییم تا اختتام ۱۴۰۰ این اتوبوس به تولید برسد.

1400/02/18
11:00:01
5.0 / 5
1472
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد