فضانوردان مأموریت كرو-۳ اسپیس ایكس چه كسانی هستند؟

فضانوردان مأموریت كرو-۳ اسپیس ایكس چه كسانی هستند؟

به گزارش اسمارت کاور روز گذشته مرکز فضایی جانسون ناسا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از ˮکایلا بارونˮ(Kayla Barron) فضانورد ناسا منتشر نمود و گفت وی بعنوان یکی از اعضای مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس ناسا انتخاب شده است. در این خبر می خواهیم به جزئیات این مأموریت و فضانوردان آن بپردازیم.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا به تازگی رسماً کایلا بارون را بعنوان چهارمین و آخرین عضو مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس که مقرر است طی آن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) فرستاده شوند، معرفی نمود. بنابر گزارش ها مقرر است این مأموریت در اواسط ماه اکتبر پرتاب شود.
بارون ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد و حال هم مقرر است در آینده ای نزدیک به همراه دیگر فضانوردان ناسا به نامهای "راجا چاری"(Raja Chari) و "توماس مارش بورن"(Thomas Marshburn) و "ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) فضانورد آژانس فضایی اروپا به ایستگاه فضایی بین المللی برود.


بارون و ماورر بعنوان متخصص مأموریت فعالیت خواهند کرد. چاری و مارش بورن هم به ترتیب فرمانده و خلبان این مأموریت خواهند بود. بارون در پستی که در اینستاگرام منتشر کرد، اظهار داشت که از پیوستن به این گروه مفتخر و هیجان زده شده است و نمی تواند گروهی بهتر و سفر باورنکردنی تر از این تصور کند.
بارون در پوکاتلو، آیداهو متولد شد اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می داند. وی قبل از آنکه فضانورد شود موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج شد. او همینطور مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را هم دریافت کرده و سه بار در ناو یواس اس مین بوده است.
این نخستین پرواز فضایی بارون، چاری و ماورر و سومین پرواز مارش بورن خواهد بود. ناسا در اطلاعیه ای اظهار داشت: مارش بورن قبلاً بعنوان عضوی از مأموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این مأموریت در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید.
این چهار فضانورد ۲۳ اکتبر برای انجام یک مأموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت. چاری، مارش بورن و ماورر قبلاً در دسامبر سال ۲۰۲۰ برای این مأموریت معرفی شده بودند.


چاری در میلواکی متولد شد اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می داند. چاری پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. چاری همینطور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.


مارش بورن در ایالت استویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما مارشبورن قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. او همینطور مسئول عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی بود. مارشبورن در استیتسویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما مارشبورن قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. او همینطور هدایت عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی را بر عهده داشت و مأموریت سال ۲۰۲۱ را سومین بازدید خود از ایستگاه و دومین مأموریت طولانی مدت خود می داند. مارشبورن قبلاً بعنوان عضو خدمه" STS-۱۲۷" در سال ۲۰۰۹ و مأموریت اکسپدیشن ۳۴/۳۵ که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، خدمت کرده است.


مارر اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای نخستین بار با مأموریت کرو-۳ به فضا سفر می کند. پیش از فعالیت بعنوان یک فضانورد، مارر برخی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می داد. در سال ۲۰۱۶، مارر ۱۶ روز را بعنوان بخشی از عملیات "ماموریت در محیط بی نهایت خشن"(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.
منبع:

1400/02/30
22:44:21
5.0 / 5
1224
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد