۱۵۸ اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد

۱۵۸ اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد

به گزارش اسمارت کاور ستاد توسعه زیست فناوری به دنبال گسترش پژوهش های فناورانه این حوزه بنا دارد با شناسایی ۱۵۸اولویت پژوهشی از توانمندی سرآمدان علمی و نخبگان بهره برد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، در دنیای امروز، دانایی یکی از محورها و شاخصهای اصلی پیشرفت هر جامعه به حساب می آید. یکی از شاخصهای این دانایی را انجام پروژه های علمی می دانند که نقشی موثر در توسعه فناوری دارند. در واقع پژوهش راهی برای توسعه مرزهای دانش و گشودن افق های تازه در این حوزه می دانند بنابراین توجه به پژوهش های علمی یکی از اولویت های همه کشورها بدل شده است.
توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود. در واقع پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه به حساب می آید. در ایران هم چند سالی است که جایگاه پژوهش و تحقیق ارتقا یافته و یکی از دستاوردهای شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور را توسعه پژوهش های علمی و فناورانه می دانند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این راه، ماموریتی ویژه برای ستادها با هدف توسعه پژوهش های فناورانه تعریف کرده است. ستاد توسعه زیست فناوری هم به تبع این رسالت مهم و راهبردی ۱۵۸ اولویت پژوهشی در کشور تعیین کرده است تا گامی موثر در گسترش فناوری های این حوزه داشته باشد.
فناوری هایی در رابطه با ۴۱ مبحث اصلی مانند تولید دارو، تأمین امنیت غذایی، واکسن، خوراک دام و طیور، زیست دریا، حد واسط های دارویی، مخمرها، سلامت، محیط زیست و غیره.


منبع:

1400/02/31
12:41:41
5.0 / 5
1028
تگها: تولید , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد