ثبت تصویر جدیدی از مریخ نورد كنجكاوی توسط مدارگرد مریخ

ثبت تصویر جدیدی از مریخ نورد كنجكاوی توسط مدارگرد مریخ

تصویری از مریخ نورد کنجکاوی و تازه ترین حفاری هایش بتازگی از فراز مریخ ثبت و انتشار یافته است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مدارگرد شناسایی مریخ(MRO) ناسا، ماه گذشته تصویری از مریخ نورد کنجکاوی ثبت نمود که در حال صعود به صخره ای به نام "مونت مرکو"(Mont Mercou) است. این ساختار سنگی ۲۰ فوت(۶ متر) ارتفاع دارد.
مدارگرد ناسا در تاریخ ۱۸ آوریل این تصویر باکیفیت را به وسیله ی تجهیزات(HiRISE) خود ثبت نمود. این مدارگرد در فاصله ی ۲۶۹.۴ کیلومتری از سطح مریخ قرار دارد اما تجهیزات آن می توانند اجسامی کوچک روی سطح مریخ را تشخیص دهند.
مریخ نورد کنجکاوی در سال ۲۰۱۲ در دهانه گیل فرود آمد و این نخستین باری نیست که مدارگرد ناسا از این مریخ نورد تصاویری منتشر نموده است.
مشاهدات این مدارگرد و مدارگردهای دیگر نشان میدهد که نشانه هایی از تغییرات مریخ در طول سال ها درون سنگ های آن ثبت شده است بعنوان مثال مواد حاوی خاک رس آن تبدیل به لایه هایی با مقادیر زیاد سولفات نمک شده اند.
ابیگل فریمن(Abigail Fraeman) مدیر پروژه ی مریخ نورد کنجکاوی در تاریخ ۲۰ مه در ویدئویی اظهار داشت: تپه هایی که پشت صخره ی مونت مرکو قرار دارند غنی از سولفات هستند و این مکانی است که مریخ نورد ما می رود.1400/03/01
22:13:26
5.0 / 5
1312
تگها: ساخت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد