صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوریهای نوظهور دیجیتال افتتاح شد

صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوریهای نوظهور دیجیتال افتتاح شد

اسمارت کاور: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال که بصورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت می کند توسط یک شرکت دانش بنیان افتتاح شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، دکتر علی رسولی زاده با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» اظهار داشت: این صندوق با راهبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت دانش بنیان پارت به راه افتاده است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: سهامداران صندوق پژوهش و فناوری این شرکت دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و چهار نهاد دیگر هستند.
وی اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» بصورت تخصصی و با تمرکز بر مباحث هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده و مجازی، هوشمندسازی صنایع تولید هوشمند و نسل چهارم صنعتی و کلان داده و پردازش ابری راه اندازی شده است؛ تا خدمات مالی مورد نیاز را به شرکت های فعال در این عرصه ها ارائه و آنها را پشتیبانی کند.
رسولی زاده با اعلان اینکه هوش مصنوعی، از پیش روترین فناوری های روز دنیاست و صنایع مختلف، در حال سرمایه گذاری گسترده در این عرصه هستند، اشاره کرد: این شرکت دانش بنیان بعنوان شرکت پیشرو در مبحث هوش مصنوعی اهتمام دارد به بخش های مختلف اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور کمک نماید.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» به وجود آمده تا فعالین حوزه هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا در راه سرمایه گذاری و رشد قرار گیرند.
رسولی زاده اظهارداشت: مجوز این صندوق صادر شده و درحال درنوردیدن مراحل ثبت است و این صندوق به زودی فعالیت خودرا شروع می کند.
وی اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های نوظهور با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی فعالیت خودرا شروع خواهدنمود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری با هدف پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در کشور راه اندازی شده اند. باتوجه به جای خالی صندوقی که بصورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی کار کند، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری نوظهور تأسیس گردید.
رسولی زاده اضافه کرد: حمایت مالی وظیفه اصلی صندوق های پژوهش و فناوری است اما حمایت معنوی نیز در دستور کار این صندوق تخصصی قرار خواهد گرفت تا فعالان این اکوسیستم بتوانند در حوزه کاری خود به رشد و توسعه دست یابند.
وی افزود: این صندوق با هدف توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر فناوری در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور و توسعه کارآفرینی دانش بنیان و فناورانه با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و دانش آموختگان کشور به راه افتاده است. افزایش سهم دانش و فناوری در سبد صادرات خدمات و محصولات صادراتی کشور، نفوذ دانش و فناوری حوزه اقتصاد دیجیتال در صنایع و کسب و کارهای کشور، ترغیب بخش خصوصی به مشارکت فعال در پروسه توسعه فناوری و نوآوری حوزه اقتصاد دیجیتال و کمک به توسعه کسب وکارها بوسیله کاهش ریسک و مخاطرات پروسه ایده تا تجاری سازی در حوزه اقتصاد دیجیتال از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق بوده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از طرف مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها» اظهار داشت: مباحث مربوط به هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا یکی از مهم ترین مؤلفه ها و پیش ران ها در راه پشتیبانی و رشد و توسعه صنایع محسوب می شود.
رسولی زاده گفت: امید است با راه اندازی این صندوق و هم افزایی تمام فعالان اکوسیستم بتوانیم گام های بلندی در امتداد تحقق شعار سال برداریم.


منبع:

1400/03/02
13:03:22
5.0 / 5
1147
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد