در گزارش اسمارت كاور اعلام شد؛

ساخت قطعات خودروی برقی

ساخت قطعات خودروی برقی

به گزارش اسمارت کاور مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حمل و نقل پیشرفته از پیشرفت ساخت خودروی برقی توسط یک شرکت دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت حمایت ها، تا آخر سال نمونه مهندسی آن رونمایی می شود.سید شهریار زینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت خودروی برقی ایرانی ساخت یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ساخت خودروی برقی در یک شرکت دانش بنیان در حال انجام می باشد و پیشرفت خوبی داشته است.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: معاونت علمی در جهت تولید خودرو های برقی به این سمت رفت که عمق بومی سازی را بالا ببرد و ماژول های اصلی خودرو را به واسطه شرکتهای دانش بنیان، داخلی سازی کند.
وی با اشاره به اینکه پارسال شرکت ها برای این بومی سازی شناسایی شدند، اظهار داشت: این شرکت ها در زمینه شارژر، باتری پک، درایو و موتور الکتریکی، سیستم انتقال حرارت و… فعالیت می نمایند و قرارداد برای ساخت اینها منعقد شده است.
زینی در ادامه با تکیه بر این که هم اکنون پروژه ساخت قطعات این خودروی برقی پیشرفت خوبی داشته است، بیان نمود: مقرر است نمونه اولیه Ap یا آزمایشی آن خردادماه آماده شود اما برای تولید نمونه اولیه کمی زمان لازم است و این که به سرمایه گذاری احتیاج دارد.
به گفته وی پیشبینی می شود نمونه Ep یا نمونه نزدیک به مهندسی تا آخر سال ۱۴۰۰ پیشرفت خوبی داشته باشد و رونمایی شود.
وی اضافه کرد: این رونمایی مشروط به این است که منابع به خوبی برای ساخت این خودرو تخصیص داده شود وگرنه پیشبینی می نماییم اردیبهشت سال بعد رونمایی شود.


منبع:

1400/03/08
11:42:27
5.0 / 5
1204
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد