توسط ستاد علوم شناختی؛

مسابقات دانش آموزی دانش مغز

مسابقات دانش آموزی دانش مغز

به گزارش اسمارت کاور هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز در زمینه علوم اعصاب نیمه دوم تیرماه سالجاری در سرتاسر کشور برگزار می گردد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، تا کنون ۶ دوره موفق از مسابقات دانش ‎آموزی دانش مغز برگزار شده است و ۱۸ تیرماه سالجاری، اولین مرحله از هفتمین دوره این رقابت ها در دو مرحله به صورت مجازی برگزار می گردد.
در این مسابقه ها، دانش آموزان ۱۳ تا ۱۸ ساله مقطع متوسطه با یکدیگر به رقابت می پردازند و توانمندی هایشان را به اشتراک می گذارند. برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها مقرر است پاییز سال جاری به همراه نفر اول ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز به آمریکا اعزام شود.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در ۵ سال قبل همواره در بین ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و درپنجمین دوره این مسابقات هم مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان شد.
در این رقابت ها به نفرات برترمرحله دوم آزمون دانش مغز علاوه بر اهدای لوح تقدیر، جوایز غیر نقدی بین ده میلیون تا پنجاه میلیون ریال تعلق می گیرد.
مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان برترین دانش آموزان در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های در رابطه با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.
هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

1400/03/14
15:28:49
5.0 / 5
1243
تگها: رقابت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد