نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح كرد؛

حمایت یكسان از شركتهای خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد

حمایت یكسان از شركتهای خلاق و دانش بنیان صورت می گیرد

نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکتهای خلاق تصریح کرد و اظهار داشت: این شرکتها دوشادوش شرکتهای دانش بنیان از تمام بسته های حمایتی مصوب بهره مند خواهند شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، سمیه رفیعی نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با عنایت به میزان اهمیت شرکتهای خلاق و دانش بنیان در سیاست های نظام و سطح تاثیرگذاری نوآوری و فناوری در پیشبرد اقتصادی کشور، اهتمام بسیار ویژه ای به این مورد دارد و تمام توان خویش را بسیج کرده است تا این شرکت ها در حوزه تقنینی مشکلی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: در زمینه اجرا هم برای تخصیص هر چه بهتر حمایت ها، در تلاش هستیم تا با انجام وظایف نظارتی مجلس، سطح پشتیبانی از این مجموعه های نوآور را افزایش دهیم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اضافه کرد: حمایت های مجلس در هر دو حوزه مادی و معنوی در جریان است و با عنایت به نیازمندی های جوانان خلاق و فناور کشور، لازم است تا برخی حمایت های اداری و مالی هدفمند از آنها صورت گیرد. ن
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم هم در صحن مجلس و هم به صورت انفرادی در حوزه های انتخابیه خود، پیگیر مشکلات زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور می باشند و حتی به صورت مصداقی و فردی هم برای مانع زدایی و پشتیبانی از مدیران شرکتهای خلاق و دانش بنیان اقداماتی را انجام می دهند.
رفیعی اظهار داشت: در کنار شرکتهای دانش بنیان البته شرکتهای خلاق قرار دارند، که هر چند شاید به اندازه شرکتهای دانش بنیان شناخته شده نباشند اما آنها در حوزه های گسترده ای مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی، فعال می باشند و نیازمند حمایت های وسیعی هستند.
این عضو قوه مقننه با عنایت به نقش زیست بوم صنایع نرم و خلاق در پیشبرد کلان اقتصادی کشور، اضافه کرد: به همین دلیل، در تلاش هستیم تا در قوانین در دست بررسی مجلس شورای اسلامی شرکتهای خلاق هم در کنار شرکتهای دانش بنیان از تمام حمایت ها برخوردار باشند. با عنایت به نگاه بسیار مثبت مجلس و اعتقاد قلبی همکاران بنده در این نهاد، مطمئن هستم که قوانین حمایتی در این عرصه با رای بالای تصویب خواهد شد.

1400/03/24
09:44:09
5.0 / 5
1195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد