تولید باتری اتانولی با ظرفیت بالای شارژ برای خودرو های برقی

تولید باتری اتانولی با ظرفیت بالای شارژ برای خودرو های برقی

محققان از تولید نوعی باتری ارگانیک جدید جهت استفاده در خودرو های برقی اطلاع داده اند که استفاده از اتانول در آن ظرفیت شارژ باتری مذکور را افزایش داده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، امروزه در خودرو های برقی به صورت عمده از باتری های لیتیومی استفاده می شود. اما این باتری ها هم مشکلات زیست محیطی دارند و هم نمی توان ظرفیت شارژ آنها را از حد خاصی بیشتر کرد. پژوهشگران دانشگاه هوستون برای حل این مشکل از تولید باتری های ارگانیک جدید اطلاع داده اند.
یکی از اجزای خطرناک باتری های لیتیومی کبالت است که هم باعث آلودگی زیست محیطی می شود و هم امکان انفجار آن زیاد است. برای حل این مشکل نیکل و برخی مواد دیگر برای جایگزینی پیشنهاد شده اند.
در باتری ارگانیک جدید برای ساخت کاتد از یک ماده آلی به نام پی تی او استفاده شده است. همینطور از اتانول بعنوان یک حلال برای بهبود عملکرد آن بهره گرفته شده است. با استفاده از این روش انتقال یون ها به داخل کاتد تسهیل شده و چگالی باتری هم افزایش می یابد.
محققان مدعی هستند عملکرد این باتری در خودرو های برقی در زمینه شارژ تا ۸۳ درصد بهتر از باتری های عادی لیتیومی است و انتظار می رود با عنایت به هزینه پایین ساخت در آینده نزدیک برای تولید انبوه آن اقدام گردد.


منبع:

1400/03/31
22:58:25
5.0 / 5
1116
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد