مردی كه به مدت ۱۰ ماه به كووید-۱۹ مبتلا بود!

مردی كه به مدت ۱۰ ماه به كووید-۱۹ مبتلا بود!

به گزارش اسمارت کاور دیو اسمیت، مردی که به مدت ۱۰ ماه به ویروس کووید-۱۹ مبتلا بود با درمانی مشابه درمان دونالد ترامپ بهبود یافت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، دیو اسمیت(Dave Smith) یکی از کسانی بود که مانند هزاران فرد دیگر در آغاز همه گیری کووید-۱۹ در بریتانیا در سال ۲۰۲۰ به این ویروس مبتلا شد. ویروس زنده در بدن اغلب مردم همچون کسانی که کووید طولانی مدت را تجربه می کنند بعد از چند هفته از بین می رود اما اسمیت شرایط متفاوتی را تجربه نمود. عفونت در بدن او به مدت ۲۹۰ روز باقی ماند یعنی حدودا ۱۰ ماه. این مدت بیشترین زمانی است که برای مبتلا شدن به کووید-۱۹ تابحال ثبت شده است.
در طول این مدت اسمیت ۷۲ ساله از بریستول ۴۲ تست مثبت پی سی آر(PCR) ثبت نمود و هفت بار در بیمارستان بستری شد. او می گوید: زمان هایی بود که حالم خیلی بد می شد و تا دم مرگ می رفتم. همسرم پنج بار آغاز به ترتیب دادن مراسم خاکسپاری برای من کرد.
اسمیت که یک مربی آموزش رانندگی بازنشسته است در نهایت با "کوکتل آنتی بادی"(antibody cocktail) که برای دونالد ترامپ هم استفاده شده بود درمان شد. این دارو میزان مرگ و میر را در میان افرادی که هیچ گونه آنتی بادی کووید-۱۹ در بدنشان نیست می کاهد.
این کوکتل حاوی دو آنتی بادی به نامهای کازیروییماب(casirivimab) و ایمدویماب(imdevimab) است که به بخش های مختلفی از پروتئین سنبله ویروس متصل می شوند و به آن اجازه ی اتصال به سلول را نمی دهند.
این دارو هم اکنون در انگلستان موجود نیست چونکه از نظر بالینی تایید نشده است و اسمیت طی یک برنامه به نام "استفاده دلسوزانه" به این درمان دست پیدا کرد. درمان زمانی انجام می شود که هیچ درمانی کارساز نباشد و در آن میتوان از داروهای غیرمجاز بهره برد.
پزشک او حالا به دنبال گرفتن تاییدیه برای مصرف این درمان برای سایر بیمارهایی مشابه اسمیت است.
اد مورن(Ed Moran) یک مشاور در زمینه بیماری های عفونی در سرویس سلامت همگانی در شمال بریستول می گوید: تعداد زیادی از این نوع بیماران وجود ندارد اما می دانیم که این بیماران جهش هایی مشابه جهش های جدید پیدا می کنند. باآنکه این مورد در حد نظریه است اما وجود دارد ازاین رو زمانی که صحبت از درمان های در دسترس می شود نباید از این بیماران چشم پوشی کرد.
مانند اسمیت، اغلب افرادی که عفونت های مزمن دارند سطح آنتی بادی پایینی دارند که علت آن می تواند انجام درمانی در ارتباط با سرطان خون یا بیماری های ارثی باشد که سبب نقص در سلول های ایجاد کننده ی آنتی بادی می شود.
اسمیت در سال ۲۰۱۹ تحت شیمی درمانی قرار گرفته بود و درست زمانی که از سرطان پاک شد همه گیری کووید-۱۹ شروع شد.
او می گوید: من به صورت کامل نیروی خویش را از دست داده بودم و حس بویایی و چشایی نداشتم اما تا زمانی که در ماه آوریل به دلیل عفونت به بیمارستان رفتم تست نداده بودم.
او بعد از دریافت آنتی بیوتیک به خانه فرستاده شد اما زمانی که باردیگر حالش وخیم شد به بیمارستان بازگشت و بستری شد. و آزمایش کوویدش مثبت اعلام گردید.
بیماری او دائما بهتر و بدتر می شد و به علت کاهش اشتها وزن زیادی از دست داد.
پس از دریافت درمان آنتی بادی او کم کم بهبود یافت و توانست پس از مدت ها به تنهایی کارهایش را انجام دهد. ۴۵ روز بعد از دریافت دارو تست پی سی آر اسمیت منفی شد.1400/04/04
18:32:14
5.0 / 5
1256
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد