نصب دومین آرایه خورشیدی در سومین پیاده روی فضایی

نصب دومین آرایه خورشیدی در سومین پیاده روی فضایی

فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در سومین پیاده روی فضایی طی یک هفته نصب یک جفت آرایه خورشیدی را در روز جمعه به اختتام رساندند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، شین کیمبرو(Shane Kimbrough) و توماس پسکه(Thomas Pesquet) با موفقیت دومین آرایه خورشیدی را نصب کردند که انرژی ایستگاه فضایی بین المللی را در ضمن دهه آینده تامین خواهند کرد.
نصب این آرایه ها باید در دو پیاده روی فضایی به پایان می رسید اما بروز مشکلات فنی در تاریخ ۱۶ ژوئن برنامه را به تاخیر انداخت. در نتیجه ی این مشکل، صفحه ی خورشیدی تا روز یکشنبه که دومین پیاده روی فضایی انجام شد نتوانست بطور کامل باز شود.
در روز گذشته زمانی که پسکه پیچ آخر را باز کرد صفحه ی رول شده ی خورشیدی به آرامی گسترش یافت و باز شدن آن بطور کامل ۱۰ دقیقه زمان برد.
بیشتر اقدامات در هنگام شب انجام شدند برای اینکه ناسا نمی خواست نور خورشید به صفحات خورشیدی زمانی که فضانوردان در محل بودند و دست شان روی منبع برق بود بتابد.
این صفحات خورشیدی که توسط موشک شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) به ایستگاه فضایی منتقل شدند به بزرگی صفحات قبلی نیستند اما به کمک فناوری های نوین می توانند انرژی بیشتری تولید کنند. ناسا می خواهد در سال آینده چهار صفحه ی خورشیدی دیگر به این ایستگاه فضایی بفرستد.
نخستین آرایه های خورشیدی ایستگاه فضایی بعد از ۲۰ سال از کار افتادند.1400/04/05
22:57:52
5.0 / 5
997
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد