درمانی كه سیستم ایمنی را به مقابله با سلول های سرطانی ترغیب می كند

درمانی كه سیستم ایمنی را به مقابله با سلول های سرطانی ترغیب می كند

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی روش ایمنی درمانی را به کار گرفته اند که می تواند سیستم ایمنی را به مقابله با سلول های سرطانی ترغیب کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی "مایو کلینیک"، پژوهشگران "مرکز سرطان مایو کلینیک"(MCCC)، درحال بررسی روش درمان موسوم به "سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن"(CAR-T cell therapy) برای "میلوم متعدد" یا "مولتیپل میلوما"(Multiple myeloma) هستند.
"یی لین"(Yi Lin)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: روش سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن، نوعی ایمنی درمانی است که بواسطه مهندسی سلول های تی، سیستم ایمنی را مهار می کند تا بتواند سلول های سرطانی را تشخیص دهد و از بین ببرد.
وی ادامه داد: ما هم اکنون اهتمام داریم تا به ظرفیت دیگری از روش سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن برای درمان مولتیپل میلوما برسیم.
پژوهشگران، روش سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن را روی بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما آزمایش کردند که قبل از این، درمان با داروهای استاندارد همچون مهارکننده های "پروتئازوم"(Proteasome)، داروهای تنظیم کننده سیستم ایمنی و پادتن های CD۳۸ را پشت سر گذاشته بودند. بگفته لین، میزان پاسخگویی کلی نسبت به درمان، ۹۷ درصد و میزان نجات کلی بیماران، ۸۹ درصد بود.
وی ادامه داد: پژوهش ما، واکنش مداوم را در بیمارانی که این درمان را دریافت نمودند، نشان داد. نتایج این درمان در بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما که درمان های بسیاری را پشت سر می گذارند، بسیار موثر بود.
داشتن درک بهتر در مورد خاصیت های بالینی بیمارانی که بهبود بلندمدت حاصل از این درمان را تجربه کرده اند و مکانیسم های مربوط به افرادی که بیماری آنها عود می کند، بسیار مهمست.
لین اظهار داشت: به رغم وجود این نتایج، انتقال این پژوهش به درمان های بالینی مستلزم حل کردن خیلی از جزییات مربوط به آنست.
این پژوهش، در مجله "The Lancet" به چاپ رسید.1400/04/07
13:40:46
5.0 / 5
1216
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد