تولید اولین ربات احساساتی متوقف گردید

تولید اولین ربات احساساتی متوقف گردید

اسمارت کاور: شرکت چند ملیتی ˮسافت بانکˮ(SoftBank) به سبب مضیقه بودجه از ساخت ˮاولین ربات دارای قلبˮ دست کشید.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گزارشی از رویترز توضیح می دهد که گروه "سافت بانک" تولید ربات معروف خود موسوم به "پپر"(Pepper) به مفهوم "فلفل" را متوقف کرده و همچنان به تعدیل نیرو در تجارت رباتیک خود ادامه می دهد.
بررسی اسناد داخلی شرکت حاکی از آنست که تولید ربات "Pepper" از سال قبل متوقف شده و از نظر مالی توجیه نداشته که این شرکت باردیگر تولید آنرا شروع کند. با این حساب بنظر می رسد این اختتام راه برای ربات معروف این شرکت باشد.
این اقدام در حالی صورت گرفته است که تعدیل نیرو نیز در تجارت رباتیک "سافت بانک" در حال انجام می باشد و نخستین بار توسط وب سایت فرانسوی "Le Journal du Net" گزارش شد که ضرر این شرکت چند ملیتی تنها در ضمن یک دوره سه ساله به 100 میلیون یورو رسیده است.

اولین ربات احساساتی
ربات "فلفل" در سال 2014 به جهان معرفی گردید و توسط بسیاری کارشناسان بعنوان نمادی از تأثیر مثبت فناوری بر زندگی ما معرفی گردید.
این ربات انسان نما در اصل برای راهنمایی مردم در کنفرانس ها، کمک به مشتریان در فروشگاه ها و نگهداری از کودکان در کنار تعداد زیادی از نقش های دیگر همچون بعنوان یک بستر تحقیق رباتیک طراحی شده بود.
"فلفل" در ابتدای راه اندازی بعنوان "اولین ربات دارای قلب یا احساساتی" توصیف شد و از نظر ظاهری، برای جلب توجه و خوشایند انسان ها با ظاهری زیبا و بانمک طراحی شد.
همین طور گفته می شود "سافت بانک" بعنوان قسمتی از برنامه های تعدیل نیرو و کاهش هزینه های خود در ماه سپتامبر 330 کارمند خود در فرانسه را تعدیل خواهدنمود. با این وجود "سافت بانک" می گوید که با وجود مضیقه بودجه و افزایش هزینه ها، به سرمایه گذاری روی ربات های نسل جدید ادامه خواهد داد.
ربات "فلفل" که توسط شرکت "فاکسکان"(Foxconn) در چین تولید شده که غول مونتاژکننده گوشیهای آیفون نیز هست، هیچ گاه کاملاً به پتانسیلی که "سافت بانک" به آن امیدوار بود، نرسید و بگفته یکی از منابع رویترز، این شرکت فقط 27 هزار واحد از این ربات را پیش از توقف تولید، ساخته است.
البته این شرکت در اطلاعیه ای اظهار نمود که برخلاف مضیقه بودجه و تعدیل نیروی اخیر در تجارت رباتیک، همچنان سرمایه گذاری قابل توجهی در تولید ربات های نسل آینده برای خدمت رسانی به مشتریان و شرکای خود خواهد داشت.
گفته می شود "سافت بانک" حالا تمرکز خودرا روی محصولات رباتیک دیگر همچون ربات تمیزکننده "ویز"(Whiz) گذاشته است.
توقف تولید ربات "فلفل" و تعدیل نیرو در تجارت رباتیک این شرکت بدان معنا نیست که "سافت بانک" به صنعت رباتیک پشت کرده است، بلکه بر اساس گزارش ها این شرکت بزرگ چند ملیتی حالا بزرگترین سرمایه گذاری متمرکز بر فناوری جهان را به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار روی تکنولوژیهای جدید متمرکز خواهدنمود.
منبع:

1400/04/10
23:58:23
5.0 / 5
1087
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد