رئیس هیات عامل صندوق نوآوری خبر داد:

سازمان تبلیغات مشتاق سرمایه گذاری در زمینه دانش بنیان

سازمان تبلیغات مشتاق سرمایه گذاری در زمینه دانش بنیان

به گزارش اسمارت کاور رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از فعالیت 11 صندوق جسورانه بورسی آگاهی داد و اظهار داشت: 4 نهاد همچون سازمان تبلیغات مشتاق سرمایه گذاری در زمینه دانش بنیان هستند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، دکتر علی وحدت در گردهمایی فعالان بازار سرمایه و نقش نهادهای مالی در توسعه سرمایه گذاری جسورانه، تامین مالی حوزه نوآوری و فناوری کشور را ماموریت اصلی این صندوق دانست و اضافه کرد: اعطای وام و تسهیلات، صدور ضمانت نامه، راه اندازی صندوق های جسورانه و سرمایه گذاری خطر پذیر اقدامات این صندوق برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان است که بر این اساس از ۴۸ طرح در قالب سرمایه گذاری خطر پذیر حمایت شده است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صکوک نوآوری از دیگر طرح های اجرا شده در صندوق نوآوری است که حالا این طرح به کندی پیش می رود.
وحدت با ا شاره به فعالیت صندوق های جسورانه بورسی اظهار داشت: تا حالا ۱۱ صندوق جسورانه بورسی تشکیل شده و ما با این صندوق ها همکاری داریم. از این تعداد ۴ صندوق فعال می باشند و موافقت اصولی ۴ صندوق نیز صادر شده ولی پذیره نویسی نشدند و ۳ مورد دیگر درحال دریافت موافقت اصولی هستند.
وی با اعلان اینکه صندوق های جسورانه بورسی ظرفیت‎های مناسبی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان دارند، اشاره کرد: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ظرفیت در این صندوق های جسورانه بورسی به وجود آمده است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: سازمان های تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف، سازمان کوثر و صندوق بازنشستگی همچون نهادهایی به شمار می روند که مشتاق سرمایه گذاری در پروژه های دانش بنیان هستند.
وی اضافه کرد: ما ظرفیت بزرگی داریم که با فعالیت بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۰ هزار استارت آپ نمایان است اما مساله اصلی دراین زمینه اتصال اعتبارات نهادها و نقدینگی موجود در کشور با نیازی که در زمینه استارت آپی و دانش بنیانی وجود دارد.
وحدت با تاکید بر این که امسال باید سال جهش ابزار و بستر صندوق های جسورانه باشد، عنوان کرد: بزرگترین چالش ما دراین زمینه به هم رسانی عرضه و تقاضا است.


منبع:

1400/04/23
11:44:19
5.0 / 5
1252
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد