رونمایی از محصولات جدید فناورانه؛

تولید محصول كاربردی برای پروژه ملی انتقال نفت

تولید محصول كاربردی برای پروژه ملی انتقال نفت

اسمارت کاور: محصولات دانش بنیان و طرح های کلان ملی استانهای البرز و قزوین توسط معاون علمی و فناوری رونمایی گردید که محصول کاربردی برای پروژه ملی انتقال نفت یکی از این محصولات بود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در مسافرت به استانهای البرز و قزوین از برخی شرکتهای دانش بنیان بازدید نمود. در این بازدید از چند محصول که با حمایت معاونت علمی و فناوری به مرحله تجاری سازی رسیده و دو طرح کلان ملی رونمایی گردید.
راه اندازی خط تولید دستگاه کنترل کننده موقعیت شیر کنترل
یک شرکت دانش بنیان موفق به راه اندازی خط تولید دستگاه کنترل موقعیت شیرکنترلی به صورت هوشمند شد. تابحال این محصول از اروپا و امریکا وارد می شد و هر یک عدد آن ۲ هزار یورو قیمت داشت. از آنجایی که یک پالایشگاه به هزار دستگاه کنترل کننده نیاز دارد ازاین رو یک صرفه جویی ارزی اتفاق می افتد.
این محصول که در مرحله تولید انبوه قرار دارد نیاز پالایشگاه ها، سایت های نفتی، پتروشیمی، نیروگاه ها و حتی صنایع بالا دستی را رفع می کند.
تولید محصول کاربردی برای پروژه ملی انتقال نفت
یکی دیگر از این محصولات که برای پروژه ملی انتقال نفت از گوره به جاسک استفاده می شود، با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی گردید.
صندوق فروشگاهی هوشمند
یکی از محصولات رونمایی شده، صندوق فروشگاهی هوشمند بود. این صندوق دارای دو ال سی دی است و تحت اندروید خدمات عرضه می کند. صندوق فروشگاهی هوشمند از این توانایی برخوردار می باشد که مشتری فروشگاه را از راه فناوری تشخیص چهره تشخیص دهد.
همچنین این فناوری قابلیتی بوجود می آورد که بدون احتیاج به پرداخت پولی، از راه کیف پول مجازی، فرآیند پرداخت صورت گیرد. همینطور صندوق هوشمند، امکان برقراری ارتباط مثمرتر را با مشتری فراهم می آورد.
ترمینال پرداخت
یکی دیگر از محصولات رونمایی شده در این شرکت، ترمینال های پرداخت یا دستگاه پوز بود. این دستگاه که استفاده بسیار گسترده ای هم در کشور ما دارد، از خارج وارد می شد. دستگاه پوز جدید تحت اندروید است و امکانات بسیار متنوعی نسبت به دستگاه پوزهای معمولی دارد. سومین محصول هم در حوزه سوخت رسانی کاربرد دارد و از توانایی ایجاد یک تحول بنیادین در این بخش برخوردار می باشد.
محصول پوز هوشمند ویژه سیستم سوخت رسانی کشور، فرآیند پرداخت وجه را بسیار ساده تر و البته هوشمند می کند. به این صورت که از راه فرآیند تشخیص چهره صاحب کارت، تمامی فرایند کشیدن کارت سوخت و پرداخت پول حالت اتوماتیک و هوشمند پیدا می کند و مشتری می تواند از راه یک اپلیکیشن روی گوشی، همه این مراحل را به آسانی یک کلیک مدیریت کند.
بازدید از خط تولید بذر هیبرید سبزی و صیفی جات
در ادامه این سفر ستاری از خط تولید طرح کلان ملی فناوری تولید بذر هیبرید گیاهان سبزی و صیفی یک شرکت دانش بنیان هم توسط ستاری بازدید به عمل آمد. این شرکت دانش بنیان حالا توانایی تولید ۱۰ تا ۲۰ میلیون عدد بذر هیبرید خیار و گوجه را دارد. مقرر است تا فروردین ماه سالجاری این رقم به ۲۵ میلیون برسد.
تنوع بالای زیست بوم فناوری و نوآوری استان البرز
سورنا ستاری در این بازدیدها اظهار داشت: زیست بوم فناوری و نوآوری استان های البرز و قزوین از تنوع بالا و پتانسیل های خوبی برخوردار است؛ شرکتهای دانش بنیان این استان بسیار متنوع و قدرتمند هستند.
رییس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به کمک مدیران و مسؤلان استانی برای توسعه شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: با تلاش و همت آنها این مجموعه ها رشد قابل قبولی تجربه کرده اند. این شرکت ها با تولیدات با کیفیت و مطلوب خود توانسته اند مشتریانی از مجموعه های بزرگ دولتی را جذب کنند.


منبع:

1400/04/29
12:46:40
5.0 / 5
1166
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد