استفاده از هیدروژن سبز برای تامین سوخت هواپیماهای مسافربری

استفاده از هیدروژن سبز برای تامین سوخت هواپیماهای مسافربری

یک شرکت تجاری تفاهم نامه ای را با چند شرکت هواپیمایی مسافربری در کانادا امضا کرده تا آنها برای تامین سوخت خود از هیدروژن سبز استفاده کنند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، شرکت یونیورسال هیدروژن می خواهد کیت ها و تجهیزاتی را بر روی هواپیماهای مسافربری نصب کند که استفاده از هیدروژن سبز را بعنوان سوخت در آنها ممکن کند.
کیت های مورد اشاره جایگزین مخازن سوخت جت و بخش هایی از موتورهای الکتریکی مگنیکس دومگاواتی این هواپیماها می شوند. البته باتوجه به بزرگی این تجهیزات ظرفیت مسافران هواپیماهای مسافربری مذکور کاهش پیدا می کند و بعنوان مثال یک هواپیمای ۵۶ نفره تنها قادر به حمل ۴۰ مسافر خواهد بود.
این هواپیماها با بهره گیری از سوخت هیدروژنی قادر به پیمودن مسیری حداکثر ۷۴۰ کیلومتری خواهند بود که معادل ۷۵ درصد مسیری است که آنها با بهره گیری از سوخت عادی طی می کنند. در عین حال مصرف هیدروژن سبز سبب می شود تا هیچ آلودگی محیط زیستی به وجود نیاید.
با ارتقای کیفیت و ترکیبات سوخت هیدروژن سبز هواپیماهای مذکور می توانند تا ۹۵ درصد از مسیر قابل پیموده شدن با بهره گیری از هواپیماهای بنزین سوز را طی کنند.
قرار است برخی از شرکت های هواپیمایی در ایسلند، اسپانیا و آمریکا نیز قراردادهایی را دراین زمینه جهت استفاده از هیدروژن سبز با شرکت یونیورسال هیدروژن منعقد کنند.

1400/05/01
11:48:59
5.0 / 5
1111
تگها: شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد