ابداع سیستم هدایت خودكار هواپیما در صورت خاموشی ناگهانی موتور

ابداع سیستم هدایت خودكار هواپیما در صورت خاموشی ناگهانی موتور

به گزارش اسمارت کاور یک شرکت سوئیسی برای کمک به خلبانان برای هدایت هواپیما در صورت خاموشی ناگهانی موتور آن، یک ابزار هدایت هوشمند معروف به اسمارت گلاید ابداع کرده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، شرکت گرامین اینترنشنال ابزار مورد اشاره را با هدف کاهش فشار و نگرانی خلبانان ابداع کرده است. این ابزار در صورت از کار افتادن موتور هواپیما هدایت آنرا در دست می گیرد و مسیر حرکت را به سمت نزدیک ترین فرودگاه موجود مشخص می کند.
در شرایط از کارافتادن ناگهانی موتور هواپیما خلبان باید آنرا در راه و زاویه ای درست قرار دهد تا با تاکید بر جریان های هوایی بتوان تعادل هواپیما را حفظ کرد و سپس جهت راه اندازی مجدد موتور کوشش کرد. کوشش برای انجام همه این امور با یکدیگر خطر تصمیمات اشتباه و مرگبار خلبانان را زیاد می کند و این ابزار جدید چنین خطری را می کاهد.
سیستم مورد اشاره با محصولات و ابزار ناوبری مختلف مانند سیستم های ناوبری سری GTN Xi گرامین و ترانسپوندرهای GTX ۳۴۵/GTX ۳۴۵R سازگاری دارد و می تواند خیلی از امور در ارتباط با وضعیت موتور هواپیما را هم به صورت خودکار یا در صورت درخواست خلبان انجام دهد.
مهم ترین اقدام این سیستم تنظیم سرعت و شرایط حرکت هواپیما با عنایت به وضعیت آب و هوا، فاصله با مقصد، میزان دید، جغرافیای محل پرواز و غیره است. در صورت در دسترس نبودن هیچ فرودگاهی اسمارت گلاید برای خلبان هشدارهای صوتی و بصری می فرستد و به جستجو برای یافتن محلی برای فرود ادامه می دهد.
این سیستم در زمان نزدیک شدن به فرودگاه پیدا شده هم به ارسال علایم هشداردهنده به خلبان ادامه می دهد تا به وی برای کنترل شیوه فرود کمک نماید. اگر فرود در محوطه ای به غیر از فرودگاه صورت گیرد این سیستم بازهم هشدارهای صوتی در مورد ارتفاع و شرایط محیطی ارسال می کند. انتظار می رود عرضه این سیستم ظرف چند ماه آینده آغاز شود.

1400/05/04
10:40:57
5.0 / 5
1222
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد