دولت به فرصت بزرگ ارزهای دیجیتال توجه كند

دولت به فرصت بزرگ ارزهای دیجیتال توجه كند

به گزارش اسمارت کاور البرز رییس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین نظام صنفی کامپیوتری البرز اظهار داشت:  فعالیت در بازار رمز ارزها سالیانه حدود یک میلیارد دلار درآمد ارزی برای ایران به دنبال دارد.علی پاک باختگان زنجانی در گفت و گو با اشاره به این که بنابر اعلام ناظران جهانی، فعالیت در بازار رمز ارزها سالیانه حدود یک میلیارد دلار درآمد ارزی برای ایران به دنبال دارد، اظهار نمود: این درآمد با بی توجهی دولت و فعالان ایرانی در خطر قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که استفاده بیش از حد برق یا خروج ارز و... بدون بررسی های کارشناسی می تواند، منجر به فاجعه اقتصادی شود، افزود: فناوری بلاک چین می تواند هم نابودگر و هم نجات بخش باشد.

وی توضیح داد: بخش خصوصی ایران با کارهای شبانه روزی خود توانسته تا حالا خودرا در لبه فناوری جهانی نگه دارد ولی از این بعد اگر یاری دولت نباشد امکان ادامه مسیر را نخواهد داشت و چه بسا مانند برخی گروه های فناورانه دیگر ناچار به حرکت به سمت نقطه ای امن شود.

پاک باختگان زنجانی اشاره کرد: در وضعیت فعلی تشکیل کارگروه های مشترک پژوهشی، همکاری مشترک درخلال بخش های اقتصادی دولت، بخش خصوصی سنتی و بخش خصوصی تکنولوژی های جدید از اوجب واجبات بنظر می رسد.

رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین نظام صنفی کامپیوتری استان البرز اظهار داشت: فعالیت در حوزه رمز ارزها بنا به اذعان ناظرین بازار باعث شده ایران با وجود همه فشارهای اقتصادی و عدم دسترسی به بازار جهانی بیشترین رشد در تعداد و سرمایه میلیون دلاری ها را در جهان به خود اختصاص دهد.

این مسئول اظهار داشت: بی گمان این مساله از چشمان برخی کشورها دور نمی ماند و تحلیل های نشان میدهد خیلی از کشورها به شدت نگران دسترسی ایران به بازارهای مالی جهانی بوسیله رمز ارزها هستند.

وی توضیح داد: رمز ارزها در حالی اقتصاد سنتی را به چالش کشیدند که بعد از بحران شدید سال ۲۰۰۸ این اقتصاد درحال بازسازی خود بود و نمی توانست به مسائل حاشیه ای توجه داشته باشد.

رییس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین نظام صنفی کامپیوتری البرز اظهار داشت: حالا که اقتصاد سنتی تا حدودی خودرا بازیافته، به چالش رمز ارزها پاسخ می دهد.

وی اضافه کرد: بدون شک آینده بازار رمز ارزها وابسته به روش ادغام آنها با اقتصاد جهانی و در صورت وقوع این اتفاق شاهد حل خیلی از مشکلات اقتصادی کلان خواهیم بود.

منبع:

1400/05/05
12:47:45
5.0 / 5
1074
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد